Apklausa: 83 proc. moterų riboja savo elgesį, kad išvengtų seksualinio priekabiavimo

Moterys gerokai dažniau nei vyrai patiria seksualinį priekabiavimą, o norėdamos jo išvengti, dažnai pačios riboja savo laisves, rodo Europos Sąjungos (ES) Pagrindinių teisių agentūros (FRA) atlikta apklausa.

Iš viso buvo apklausta 35 tūkst. žmonių ES šalyse. 83 proc. 16–39 metų moterų tikino ribojančios savo elgesį, kad apsisaugotų nuo galimo smurto ir priekabiavimo. Pavyzdžiui, neina į tam tikras vietas ar nesusitinka su tam tikrais žmonėmis, rašo „Euronews“. 39 proc. moterų šioje amžiaus grupėje teigė visą laiką keičiančios savo elgesį, nes baiminasi užpuolimo ar priekabiavimo. 41 proc. respondenčių tikino bent kartais vengiančios būti vienos su tam tikrais pažįstamais asmenimis – baiminasi užpuolimo ar priekabiavimo. Tarp vyrų tokių – 25 proc.

Vasarį atlikta apklausa rodo, kad vyrai dažniau nei moterys yra ir smurtautojai, ir smurto aukos. Ir nors vyrai dažniau tampa smurto aukomis, prieš moteris dažniau pasitelkiamas seksualinis smurtas.

Praeitą mėnesį tinklaraštininkė iš Paryžiaus Amelie Challeat grįžo iš ligoninės su anksčiau laiko gimusiu kūdikiu. Ji kelioms minutėms prie pastato paliko automobilį, kad nuneštų kūdikį į vidų taip apsaugodama jį nuo šalčio. „Instagram“ socialiniame tinkle ji rašo, kad kaimynas trenkė jai į veidą – supyko, jog A.Challeat paliko automobilį prie paradinių pastato durų.

Pasak tinklaraštininkės, bandymai iš anksto susitarti dėl vizito nuovadoje, kad galėtų pateikti skundą, buvo nesėkmingi. Jai liepta ateiti ir laukti eilėje kartu su kitais. Pati A.Challeat sako, kad negali keturių valandų praleisti nuovadoje, nes jos kūdikio būklė vis dar yra pernelyg trapi.

Tik įsikišus vyriausybės atstovams, A.Challeat galiausiai buvo paskirtas vizito laikas, rašo „Euronews“.

ES Pagrindinių teisių agentūros atlikta apklausa parodė, kad Bendrijos šalyse pasiryžimas pranešti apie smurtinius nusikaltimus policijai yra skirtingas. 40 proc. respondentų Prancūzijoje sakė kreipęsi į policiją dėl smurtinių nusikaltimų. Tai – didžiausias skaičius ES. Vokietijoje kreipėsi 37 proc. respondentų, Lenkijoje – 33 proc., Slovakijoje – 30 proc.

Lietuvoje, kaip Austrijoje ir Liuksemburge, į policiją dėl smurtinių incidentų yra kreipęsi 16 proc. respondentų. Šis skaičius yra mažesnis Latvijoje, Danijoje, Rumunijoje, Airijoje, Estijoje, Graikijoje ir Suomijoje.

Dvi iš trijų moterų nepraneša apie smurtinius incidentus policijai. To priežastis gali būti ta, kad moterys gerokai dažniau kenčia nuo smurto artimoje aplinkoje, vadinasi, gyvena su smurtautoju, rašo „Euronews“. Tik 30 proc. respondentų – vyrų ir moterų – sakė pranešę policijai apie naujausią smurtinį incidentą.

Apklausa parodė, kad psichologinis smurto poveikis moterims yra didesnis nei vyrams. Po tokių incidentų jos dažniau nei vyrai kenčia nuo nerimo, jaučiasi labiau pažeidžiamos ar praranda pasitikėjimą savimi. Be to, moteris po smurtinių incidentų daug dažniau kamuoja panikos priepuoliai, depresija ir nemiga.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s