G. Nausėda: Lietuvos pažanga užtikrinant faktinę lyčių lygybę – gėdingai per menka

Sveikindamas su Tarptautine moters diena Lietuvos prezidentas pasakė jog pažanga užtikrinant faktinę lyčių lygybę mūsų šalyje yra gėdingai per menka.

„Moterų vaidmuo, jų lyderystė mūsų visuomenėje jau, regis, nebekelia kreivų šypsenėlių. Tačiau Lietuvos pažanga užtikrinant faktinę lyčių lygybę – vis dar gėdingai per menka“, – sako prezidentas „Facebook“ paskelbtame sveikinime.

Šalies vadovas pažymėjo, jog Europos lyčių lygybės indekse Lietuva pernai užėmė 22 vietą tarp 28 Europos Sąjungos (ES) valstybių – jos rodiklis yra 56,3 iš 100 balų, kai ES vidutinis rodiklis yra 67,9 balo.

„Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvos pažanga lyčių lygybės srityje tesiekia 1,4 balo ir yra lėtesnė nei kitų ES valstybių narių. Ryškiausia lyčių nelygybė Lietuvoje yra būtent moterų dalyvavimas sprendimų priėmimo procese – tesiekia 34,1 balo iš 100. Išvada – tik adekvačiai moterų kuriantį vaidmenį vertinanti visuomenė gali sukurti šiuolaikišką valstybę“, – samprotavo šalies vadovas.

Savo sveikinime jis taip pat padėkojo moterims, pandemijos metu dirbančioms sveikatos priežiūros, socialinio darbo, švietimo prekybos sektoriuose.

„Šiemet Kovo 8-ąją pasaulis mini ištiktas COVID-19. Kai kova su viruso plitimu ir pandemijos padariniais atskleidė, kaip gyvybiškai esame vieni nuo kitų priklausomi. Šiandien noriu nuoširdžiai padėkoti būtent moterims už jų niekuo nepakeičiamą vaidmenį svarbiausiose mūsų visuomenės gyvavimo srityse“, – rašoma sveikinime.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s