Danija Ir Norvegija stabdo skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina

Danijos sveikatos apsaugos tarnyba ketvirtadienį pranešė laikinai stabdanti skiepijimą bendrovės „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso, nes kai kuriems pacientams suleidus šio preparato kraujyje susidarė krešulių.

Apie stabdymą naudoti vakciną pranešė ir Norvegija. Sprendimas prevenciškai stabdyti vakcinaciją šiuo preparatu buvo priimtas „po pranešimų apie sunkius kraujo krešulių susidarymo atvejus žmonėms, paskiepytiems „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19“, sakoma Danijos sveikatos apsaugos valdybos pranešime. Tačiau tarnyba atsargiai pridūrė, kad „šiuo metu nėra nustatyta, kad yra ryšys tarp vakcinos ir kraujo krešulių“.

Austrija pirmadienį paskelbė stabdanti skiepijimą vienos „AstraZeneca“ partijos vakcinomis, kai vienai 49 metų slaugytojai „smarkiai padidėjo kraujo krešumas“ kelios dienos po injekcijos nuo COVID-19. Keturios kitos ES šalys – Estija, Latvija, Lietuva ir Liuksemburgas – taip pat paskelbė stabdančios skiepijimą šia preparato partija, kurios iš viso pagaminta 1 mln. dozių, paskirstytų 17 Europos šalių. Tačiau Danija stabdo visų savo „AstraZeneca“ vakcinų atsargų naudojimą.

Trečiadienį Europos vaistų agentūra (EVA), remdamasi preliminariu tyrimu, nurodė, kad minima „AstraZeneca“ vakcinos partija veikiausiai nėra susijusi su slaugytojos mirtimi Austrijoje. EVA duomenimis, iki kovo 9 dienos Europos ekonominėje erdvėje (EEE) pranešta apie 22 atvejus, kai paskiepytiems asmenims susidarė kraujo krešulių.

„Svarbu pabrėžti, kad nenutraukėme „AstraZeneca“ vakcinos naudojimo, tik jį sustabdėme“, – sakoma Danijos sveikatos apsaugos valdybos direktoriaus Soreno Brostromo pranešime.

Danija nurodė, kad vienas iš paskiepytų šiuo preparatu žmonių mirė. EVA pradėjo tyrimą dėl šio atvejo.

„Turima plati dokumentacija, įrodanti, kad vakcina yra saugi ir veiksminga. Tačiau tiek mes, tiek Danijos vaistų agentūra privalome veikti remdamiesi informacija apie galimus sunkius pašalinius padarinius – tiek Danijoje, tiek kitose Europos šalyse“, – sakė S.Brostromas.

Sprendimas sustabdyti skiepijimą šia vakcina bus vėl vertinamas po dviejų savaičių. Šis žingsnis tikriausiai sulėtins vakcinavimo kampaniją Danijoje.

Kopenhaga šiuo metu tikisi, kad visi suaugę šalies gyventojai bus paskiepyti nuo koronaviruso iki rugpjūčio vidurio, nurodė sveikatos apsaugos valdyba. Anksčiau prognozuota, kad tai bus padaryta iki liepos pradžios.

Norvegijos sveikatos apsaugos tarnyba ketvirtadienį pranešė stabdanti skiepijimą bendrovės „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso, reaguodamos į analogišką Danijos sprendimą, priimtą kilus nuogąstavimų, kad šis preparatas gali skatinti kraujo krešulių susidarymą.

„Darome pauzę skiepijant „AstraZeneca“ vakcina Norvegijoje“, – žurnalistams sakė Nacionalinio sveikatos instituto infekcijų prevencijos ir kontrolės direktorius Geiras Bukholmas.

„Laukiame daugiau informacijos, kad įsitikintume, ar yra ryšys tarp šios vakcinos ir kraujo krešulių (susidarymo – red.) atvejo“, – pridūrė jis.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s