Dvigubi „Eurovizijos“ standartai: Ukrainai – galima, Baltarusijai – ne, gresia pašalinimas iš konkurso nes daina esą neatitinka reikalavimų

Europos transliuotojų sąjunga ketvirtadienį pagrasino, jog jeigu Baltarusijos atstovai nepakeis eurovizinės dainos versijos, šiais metais šiais metais šaliai su konkursu teks atsisveikinti.

Griežtas sąlygas „Eurovizijos“ organizatoriai paskelbė dėl grupės „Galasy ZMesta“ dainos „Ya Nauchu Tebya“, kuri, konkurso organizatorių nuomone, neatitinka nustatytų reikalavimų.

Tik antradienį paskelbus, kad Baltarusijai „Eurovizijoje“ atstovaus grupė „Galasy ZMesta“, ši po kelių dienų sulaukė nemalonių žinių. Europos transliuotojų sąjunga savo „Twitter“ paskyroje viešai išplatino pareiškimą, kad jei nebus pakeista dainos versija, šiais metais šalis konkurse nedalyvaus.

„Vykdydama įprastą visų dainų, pateiktų konkuruoti „Eurovizijos“ dainų konkurse, procedūrą, EBU atidžiai išnagrinėjo „Galasy ZMesta“ baltarusišką dainą „Ya Nauchu Tebya“ (I’ll Teach You), kad įsitikintume, jog ji atitinka konkurso taisykles. Buvo padaryta išvada, kad daina kelia abejonių dėl nepolitinio konkurso pobūdžio. Be to, naujausia reakcija gali pakenkti EDK reputacijai. Parašėme transliuotojui BTRC, kuris yra atsakingas už Baltarusijos dalyvavimą „Eurovizijos“ konkurse, norėdami jiems pranešti, kad daina dabartine forma negali dalyvauti konkurse.

Be to, mes paprašėme, kad jie imtųsi visų būtinų veiksmų, kad pateiktų modifikuotą versiją arba naują dainą, kuri atitiktų „Eurovizijos“ dainų konkurso taisykles. To nepadarius, gali būti diskvalifikuota iš šių metų konkurso“, – rašoma pranešime.

Tuo tarpu 2016-tais metais Ukrainai Eurovizijoje atstovavo dainininkė Džamala su daina „1944“, kurioje pasakojama apie 1944-tais metais įvykdytus totorių trėmimus iš Krymo. Ši daina turi akivaizdžią politinę potekstę, tačiau šis „kūrinys“ ne tik dalyvavo konkurse bet ir nugalėjo jame. 2014-tais metais – dviem metais anksčiau to Eurovizijos konkurso – Krymo pusiasalis po referendumo prisijungė prie Rusijos, prieš ką pasisakė kai kurie Krymo totorių lyderiai. Bet tada Eurovizijos organizatoriai jokio politikavimo kažkodėl nematė. Dvigubi standartai?

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s