Rusnėje – aistros dėl iškirstų medžių: tyrimą atliekantys aplinkosaugininkai jau suskaičiavo tūkstančius kelmų

Pastarosiomis dienomis Rusnėje Aplinkos apsaugos departamento (AAD) aplinkosaugininkai skaičiuoja, kiek ir kokių medžių buvo išpjauta per Rusnės seniūnijos įvykdytą Atmatos pakrantės valymą.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė teigia, kad medžiai bei krūmai buvo iškirsti norint vairuotojams atverti vaizdą į upę, o rusniškiai esą tuo yra patenkinti. Pasak valdininkės, „bangas kelia“ Rusnėje nė negyvenantys žmonės, kurie ir parašė skundą aplinkosaugininkams.

Informacija apie vasario paskutinėmis dienomis pradėtą medžių kirtimą pirmiausiai pasklido asociacijos „SOS Šilutės medžiai“ feisbuko paskyroje. Grupėje patalpintoje vaizdo medžiagoje matyti didelėmis krūvomis prie kelio iš Rusnės į Uostadvarį sukrauti įvairaus dydžio medžiai bei krūmai. Iš pateiktos medžiagos matyti, kad buvo iškirsti tūkstančiai mažesnių bei visai brandžių medžių.

Triukšmą sukėlusį medžių kirtimą Atmatos upės pakrantėje inicijavo Rusnės seniūnija.

D.Drobnienė papasakojo, kad kelią, kuriame vyko kirtimai, labai mėgsta svečiai, vykstantys į Uostadvario senąjį švyturį. Seniūnė pridūrė, kad keliu važiuoja daug dviratininkų, o upėje žvejoja žvejai mėgėjai, be to, rengiamasi statyti 30 metrų aukščio apžvalgos bokštą – laukiama didelio žmonių srauto.

„Toje atkarpoje nesimato Atmatos upės. Vienas užmanymas, kad atsivėrė vaizdas į upę, o ten buvo krūmynai, išvirtę medžiai, sausuoliai, žaibo trenkti, jaunuolynai tokie, kur gluosniai iš kelmo auga. Jie buvo išvalyti“, – pasakojo ji.

Seniūnė patikino, kad Rusnėje neigiamo nusistatymo prieš kirtimus nėra.

„Sujudimą jūs galite matyt iš organizacijos „SOS Šilutės medžiai“, kuri parašė aplinkosaugai skundą, nuo to prasidėjo. Tarp rusniškių tikrai nėra tokių, nematau nei vieno, kuris man išreikštų kokias nors pretenzijas“, – teigė ji.

Rusnės seniūnė teigė, kad kiek ir kokių leidimų reikėjo – ji viską turi.

AAD atstovė Jurgita Jasiūnienė patvirtino, kad dėl Rusnėje iškirstų medžių departamentas pradėjo tyrimą. Anot jos, Šilutės aplinkos apsaugos inspekcija pastaruoju metu atlieka išpjautų želdinių kelmų matavimo darbus. Departamento duomenimis, įvairūs medžiai ir krūmai buvo iškirsti 6 kilometrų ruože, o praėjusios savaitės viduryje aplinkosaugininkai išmatavo 2500 įvairių kelmų 3 kilometrų ruože.

„Ar yra pažeidimas, bus galima spręsti išmatavus visus kelmus, suvedus rezultatus, pagal kelmų matmenis apskaičiavus augusių medžių aukštį ir nustačius, kurie nupjauti medžiai turėjo būti priskirtini saugotiniems“, – informavo J.Jasiūnienė.

Jos teigimu, buvo apskaičiuota, kad iš viso kelmus reikia išmatuoti 37,52 ha plote.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis pranešė, kad medžių šalinimo darbams savivaldybės leidimo nereikėjo, nes jis reikalingas tik saugotinų medžių kirtimui.

Kiek anksčiau „Šilutės žinioms“ pateiktame atsakyme V.Pozingis paaiškino, kad, pagal Vyriausybės nutarimą, pakrantės apsaugos juostoje saugotinais laikomi didesnio kaip 20 centimetrų skersmens 1,3 metro aukštyje juodalksniai ir didesnio kaip 30 centimetrų skersmens tame pačiame aukštyje gluosniai. O rekreacinio naudojimo žemės sklypuose – juodalksniai ir gluosniai, kurių kamieno skersmuo 1,3 metro aukštyje yra didesnė kaip 20 centimetrų.

„Medžių ir krūmų nukirsta tiek ir tokių, kad nebūtų nusižengta Vyriausybės nutarimo reikalavimams“, – patikino administracijos direktorius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s