Kovą Lietuva gaus net 40 proc. mažiau „AstraZeneca“ vakcinos nei planuota

„AstraZeneca“ artimiausiomis savaitėmis ženkliai sumažins vakcinų tiekimą Lietuvai, informavo Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.

„Palyginti su tuo, kas buvo sutarta vasario pabaigoje, tai yra labai ženklus sumažinimas“, – penktadienį teigė VVKT viršininkas Gytis Andrulionis.

Sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta patikslino, kad kovą šis mažėjimas sieks 39 proc., lyginant su anksčiau pateiktu planu.

„Balandį kol kas numatomas 4 proc. mažėjimas“, – sakė ji.

Anot G.Andrulionio, britų ir švedų vakcinų gamintojas artimiausias dvi savaites Lietuvai ir kitoms Europos Sąjungos šalims tieks mažesnį vakcinų kiekį dėl „problemų tarptautinėje tiekimo grandinėje“.

G.Andrulionis teigė, kad dėl konfidencialumo įsipareigojimų negali atskleisti, kiek tiksliai sumažinamas vakcinų tiekimas Lietuvai.

„Mes paprašėme, kad pati kompanija apie tai komunikuotų“, – sakė jis.

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad nuo kovo maždaug ketvirtadaliu keturiems mėnesiams sumažinamos „AstraZeneca“ vakcinų tiekimo apimtys. Šalyje šiuo metu naudojamos trys Europos vaistų agentūros (EVA) patvirtintos COVID-19 vakcinos: „Pfizer“ ir „BioNTech“, „Moderna“ bei „AstraZeneca“.

Ketvirtadienį EVA patvirtino „Johnson & Johnson“ vakciną. Pirmosios jos dozės Lietuvą galėtų pasiekti balandžio pabaigoje. Tačiau G.Andrulionis teigia, kad pirmosios siuntos bus simbolinės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s