Naujas rusiškas karių kostiumas turėtų atlaikyti tiesioginį sunkiojo kulkosvaidžio šūvį

Rusijos valstybinė gynybos įmonė „Rostech“ neseniai paskelbė pradėjusi kurti savo kovinio šarvo „Sotnik“ arba „Centurion“ ketvirtąją kartą. Dabartiniame trečiosios kartos „Sotnik“ kostiume šiuo metu yra „visiškai naujos asmeninės apsaugos priemonės ir amunicija, siūlanti lengvą šarvų apsaugą ir kelis kartus padidinanti kario ginkluotę“.

Trečiosios kartos „Rostech“ kostiumas gali atlaikyti 7,62 mm kalibro kulkas ir yra aprūpintas naktiniu matymu, vandens filtru, vidine ryšio sistema ir kitais aukštųjų technologijų įrankiais.

„Naujos kartos kostiumą sudarys iš esmės nauja technologijų grupė, įskaitant naujausius Rusijos gynybos pramonės pasiekimus, tarp kurių yra robotizuota įranga ir integruotas informacijos mainų sistemas. Šiandien mes pradėjome pirmąjį kūrimo etapą – taktinių ir techninių reikalavimų apibrėžimą“, – pranešė „Rostech“ atstovas Bekkhanas Ozdojevas.

Nors oficialiame „Rostech“ pranešime nebuvo atskleistos naujos sistemos specifikacijos, B.Ozdojevas anksčiau buvo pareiškęs, kad ketvirtosios kartos „Sotnik“ šarvai susidės iš lengvo polietileno pluošto ir šarvų apkalos, sukurtos taip, kad atlaikytų tiesioginį smūgį iš 50 kalibro „M2 Browning“ kulkosvaidžio.

„Pavarų mechanizmas nevaržys judėjimo ir leis jums paimti papildomą svorį, reikalingą specialioms misijoms atlikti“, – sakė B.Ozdojevas.

Nors futuristinio mūšio kostiumo, galinčio atlaikyti 50 kalibro šovinius, perspektyva atrodo kažkas iš mokslinės fantastikos, Rusijos kariuomenė tai laiko „visiškai rimtu“ dalyku, sako Karinių jūrų pajėgų analizės centro tyrimų analitikas Samuelis Bendettas, susitelkęs į Rusijos karinius įvykius.

Iš tiesų, „Rostech“ šiuo metu kuriama trečiosios kartos „Sotnik“ įranga yra skirta pakeisti pažangių technologijų „Ratnik“ arba „Warrior“ kovinius kostiumus, kurie buvo kuriami daugiau nei dešimtmetį. „Ratnik“ kostiumą, kurį sudaro 10 posistemių ir 59 atskiri komponentai, sudaro modernizuoti šarvai, skirti atlaikyti 7,62 mm kulkas, šalmas su specialiu akių monitoriumi, aprūpintu terminiu naktinio matymo monokliu ir žibintuvėliu, bei integruotos ryšio sistemos. Jame taip pat yra autonominis šildytuvas, kuprinė, individualus vandens filtras, dujokaukė ir medicinos rinkinys.

Anot korporacijos, per pastaruosius aštuonerius metus Rusijos gynybos ministerijai jau buvo pristatyta daugiau nei 300 000 įvairių kovinių „Ratnik“ kostiumų. Kol „Rostech“ pristatys naujos kartos „Sotnik“ sistemą, dar reikės palaukti. Tačiau aišku yra tai, kad Rusijos kariuomenė, atrodo, turi labai didelių ambicijų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s