Po grasinimų būti pašalintiems iš „Eurovizijos“ – A.Lukašenkos atsakas: „Jeigu ką, padarysim kitą dainą“

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka šeštadienį pareiškė, kad šalis gali pakeisti savo dainą „Eurovizijos“ konkursui.

„Mus jau pradeda iš visų pusių spausti. Net, žiūriu, „Eurovizijoje“. Ką ten tie vaikinai? Na, tik autoriteto jiems pridėjo. Kaip sakoma, geras „piaras“. Na, jeigu ką, tai dainą padarysim kitą. Ne problema“, – sporto komplekse „Raubičy“ po sporto šventės žurnalistams sakė Baltarusijos prezidentas.

Baltarusija šiemet į „Eurovizijos“ konkursą  delegavo grupę „Halasy ZMesta“ su daina „Ja nauču tebia“. Tačiau Europos transliuotojų sąjunga (ETS) nusprendė, kad Baltarusijos paraiška neatitinka konkurso sąlygų, ir neleido šiai dainai dalyvauti. ETS nurodė, kad daina „verčia abejoti nepolitiniu konkurso pobūdžiu“ ir „gali pakenkti dainų konkurso „Eurovizija“ reputacijai“.

Asociacija informavo Baltarusiją, kad „daina dabartiniu jos pavidalu negali dalyvauti „Eurovizijoje“ ir kad neįvykdžius reikalavimų Baltarusijos atstovai gali būti diskvalifikuoti.

Tuo tarpu 2016-tais metais Ukrainai Eurovizijoje atstovavo dainininkė Džamala su daina „1944“, kurioje pasakojama apie 1944-tais metais įvykdytus totorių trėmimus iš Krymo. Ši daina turi akivaizdžią politinę potekstę, tačiau šis „kūrinys“ ne tik dalyvavo konkurse bet ir nugalėjo jame. 2014-tais metais – dviem metais anksčiau to Eurovizijos konkurso – Krymo pusiasalis po referendumo prisijungė prie Rusijos, prieš ką pasisakė kai kurie Krymo totorių lyderiai. Bet tada Eurovizijos organizatoriai jokio politikavimo kažkodėl nematė. Dvigubi standartai?v

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s