Italijos regionas po moters mirties stabdo skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina, naudojimą sustabdė ir Airija

Italijos šiaurinis Pjemonto regionas sekmadienį nusprendė stabdyti skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina po to, kai kitą dieną po paskiepijimo mirė mokytoja, pranešė regiono valdžios atstovai. Be to, reaguodama į pranešimus iš Norvegijos, jog suaugusiems žmonėms po paskiepijimo susiformavo kraujo krešulių, „AstraZeneca“ vakcinos nuo koronaviruso naudojimą sekmadienį taip pat sustabdė Airija.

Moteris, kurios amžius nenurodomas, mirė sekmadienį į šiaurę nuo Turino esančiame Bjelos miestelyje.

„Tai yra ekstremali prevencinė priemonė, kol mes laukiame duomenų, ar egzistuoja priežastinis ryšys tarp skiepo ir šios mirties“, – sakė šio regiono patarėjas sveikatos klausimais Luigi Genesio Icardi.

Praėjusį ketvirtadienį Italija nusprendė stabdyti skiepijimą viena „AstraZeneca“ vakcinos partija, nuogąstaujant dėl kraujo krešulių formavimosi.

Sekmadienį Sveikatos ministerijos inspektoriai atvyko į Siciliją aiškintis 43 metų kareivio mirtį praėjusį antradienį po to, kai jis buvo paskiepytas ta pačia „AstraZeneca“ vakcina. Skrodimas buvo atliktas šeštadienį vienoje Katanijos ligoninėje.

PSO anksčiau yra nurodžiusi, kad jos patariamasis komitetas dėl vakcinų analizuoja saugumo duomenis. Tačiau organizacija pabrėžia, kad kol kas nėra nustatyta jokio priežastinio ryšio tarp šios vakcinos ir krešulių.

Pati vaistų bendrovė taip pat teigia, kad vakcina neva yra saugi.

Naudojimą stabdo ir Airija.

„Skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina nuo šio ryto, sekmadienio, kovo 14-osios, laikinai atidedamas“, – agentūrai AFP nurodė Airijos Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai Airijos nacionalinis patariamasis imunizacijos komitetas (NIAC) rekomendavo prevenciškai stabdyti skiepijimą šia vakcina po to, kai „iš Norvegijos vaistų agentūros buvo gautas pranešimas apie keturis naujus atvejus, kuomet po paskiepijimo suaugusiems asmenimis susiformavo rimtų kraujo krešulių“.

„Kol kas dar nepatvirtinta jokio ryšio“ tarp „AstraZeneca“ vakcinos ir krešulių susiformavimo atvejų ir veiksmų imtasi „laukiant papildomos informacijos“, išplatintame pranešime sakė Airijos vyriausiojo medicinos pareigūno pavaduotojas Ronanas Glynnas.

Remiantis trečiadienį paskutinį kartą atnaujintais vyriausybės duomenimis, Airijoje jau suleista apie 570 tūkst. koronaviruso vakcinos dozių. Iš jų 109 tūkst. pagamino „AstraZeneca“.

Vaistų gamybos bendrovės atstovas sakė, kad „mūsų saugumo duomenų analizė, apimanti gautus pranešimus po daugiau nei 17 mln. suleistų vakcinos dozių, nepateikia jokių įrodymų dėl padidintos kraujo krešulių susiformavimo rizikos“.

„Iš tiesų pateikti tokių su „AstraZeneca“ COVID-19 vakcina siejamų atvejų skaičiai yra mažesni už tuos skaičius, kurie būtų natūraliai fiksuojami nepaskiepytoje populiacijoje“, – nurodoma pareiškime.

Naujausi oficialūs duomenys rodo, kad penkis milijonus gyventojų turinčioje Airijoje nuo koronaviruso mirė 4 534 žmonės. Šiuo metu šalyje galioja trečiasis karantinas, kuris buvo įvestas po to, kai ėmė sparčiai daugėti koronaviruso atvejų ir Airija sausio pabaigoje tapo labiausiai koronaviruso paveikta pasaulio šalimi.

Anksčiau vakcinavimą „AstraZeneca“ vakcina laikinai sustabdė Danija ir Norvegija.

Tuo tarpu Lietuvos valdžia kol kas neketina stabdyti skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina, Lietuvos mokslininkai sako kol kas nematantys tam pagrindo. Tačiau žmonės jau masiškai atsisako skiepytis „AstraZeneca“ vakcina, kai kurių rajonų gyventojai prabilo laukiantys rusiško skiepo „Sputnik“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s