SAM viceministrė: pandemija atskleidė valstybės nepasiruošimą

Koronaviruso pandemija išryškino daugelį metų besikaupusias problemas, įsitikinusi sveikatos apsaugos viceministrė. Živilės Simonaitytės teigimu, valstybė buvo nepasiruošusi tokio masto krizėms, o tai apsunkina ir dabar vykdomą skiepijimo kampaniją.

„Normaliai nefunkcionuoja e.sveikatos sistema, kur galėtume užtikrinti registraciją, neturime normalios informacijos apie tą patį susisiekimą, neturime normalios infrastruktūros paruoštos vienokioms ar kitokioms priemonėms paskirstyti“, – LRT radijui sakė Ž.Simonaitytė.

„Daugeliu atveju net ir sunku įsivaizduoti, kaip iki šiol valstybė galbūt buvo ir nepasiruošusi apskritai tokio dydžio ir masto operacijai“, – sakė ji.

Planuojama, jog prasidėjus masiniam visuomenės skiepijimui, jam gyventojai bus registruojami per e.sveikatos sistemą. Tuo tarpu Registrų centras informavo, kad „e.sveikatos sistemai, kaip ir bet kuriai kitai IT sistemai, didelis kreipimųsi skaičius vienu metu gali būti iššūkis“.

„Tačiau jį galima suvaldyti tolygiai skirstant besikreipiančiųjų srautus, pavyzdžiui, diferencijuojant procesą pagal amžiaus grupes. Šiuo ir kitais susijusiais e.sveikatos klausimais, kaip įprasta, yra nuolat bendraujama su sistemos valdytoja Sveikatos apsaugos ministerija“, – teigė Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus.

Viceministrės Ž.Simonaitytės teigimu, šiuo metu yra rengiama rezervinė registracijos sistema, kuri būtų pasitelkiama tuo atveju, jeigu kiltų nesklandumų. Sveikatos apsaugos ministerija numačiusi plėsti ir informacinę kampaniją gyventojams, taip pat ir paskelbiant daugiau informacijos kitomis kalbomis, pavyzdžiui, rusų ar lenkų.

Statistikos departamentas sekmadienį skelbia, kad iš viso šalyje pirmąja vakcinos doze paskiepyti 253 tūkst. 563 žmonės (beveik 9 %), abiem dozėmis – 98 tūkst. 924 asmenys (apie 3,5 %).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s