Ministrai: vietos naujam poligonui bus ieškoma visoje Lietuvoje

Vietos naujam kariniam poligonui bus ieškoma ne tik vakarinėje Lietuvos dalyje, bet visoje šalies teritorijoje. Dėl to susitarė krašto apsaugos ir aplinkos ministrai Arvydas Anušauskas bei Simonas Gentvilas, pirmadienį pranešė Aplinkos ministerija.

Poligono alternatyvų paieškai Krašto apsaugos ministerija balandžio pabaigoje skelbs naują galimybių studijos konkursą. Anot pranešimo, atsižvelgdami į Telšių, Mažeikių, Šiaulių, Akmenės, Kelmės savivaldybių bei jų bendruomenių prašymus, ministrai sutarė patikslinti Lietuvos bendrojo plano sprendinį, kad būtų galima atlikti galimybių ir poreikio studiją naujam kariniam poligonui bei karinio mokymo teritorijoms įrengti visoje Lietuvos teritorijoje.

„Naujasis Lietuvos kariuomenės poligonas išlieka valstybinės svarbos projektas, kadangi modernizuojamai Lietuvos kariuomenei, tiek mūsų šalyje dislokuotiems ir į pratybas atvykstantiems NATO sąjungininkų kariams reikia daugiau vietos kariniam rengimui“, – pranešė A.Anušauskas.

Kovo pabaigoje Lietuvos kariuomenė ketina parengti karinę studiją, pagal kurią bus sudaroma Žemės sklypo naujam poligonui įrengti galimybių studijos techninė specifikacija. Šiame dokumente bus nustatyti paslaugai apibūdinti reikalingi duomenys: nagrinėjama teritorija, planuojamos teritorijos plotas, planuojamos teritorijos fiziniai duomenys, atitiktis karinei veiklai ir kiti reikalavimai rezultatui pasiekti.

Naują poligoną svarstyta įkurti teritorijoje į šiaurę tarp Kuršėnų ir Telšių. Jis būtų apėmęs dalį Telšių, Mažeikių, Akmenės, Šiaulių rajonų. Tačiau nerimaudami dėl ūkininkų dirbamų žemės plotų nusavinimo prieš tokius planus ėmė protestuoti vietos gyventojai.

Vasario 1 dieną Krašto apsaugos ministerija (KAM) pranešė atšaukianti kariniam poligonui rezervuotas teritorijas Vakarų Lietuvoje.

„Nustatyta, kad dėl gamtinių šių vietovių savybių visumos identifikuotos teritorijos neatitinka kariuomenės poreikių organizuoti kompleksines karines pratybas. Dėl šios priežasties Krašto apsaugos ministerija pateikė prašymą Aplinkos ministerijai atšaukti galimybių studijoje numatytų teritorijų rezervaciją“, – tuomet pranešė KAM.

Naujas poligonas Lietuvos kariuomenei reikalingas, siekiant užtikrinti tinkamas sąlygas treniruotis Lietuvos ir NATO sąjungininkų kariams. Lietuvoje didžiausi yra Pabradės ir Gaižiūnų poligonai, bet stiprėjant Lietuvos kariuomenei ir augant užsienio valstybių karių skaičiui mūsų šalyje jų ima nebepakakti, o plėtra jau praktiškai nebeįmanoma.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s