(Ne)matoma rinkos ranka: JAV spaudė Braziliją atsisakyti nuo rusiškos vakcinos „Sputnik V“

JAV sveikatos apsaugos ministerija prisipažino jog kartu su kitomis amerikiečių valstybės institucijomis organizavo įtakos kampaniją tam kad priversti Brazilijos valdžią atsisakyti nuo rusiškos vakcinos „Sputnik V“ įsigijimo. Akivaizdu jog už tokius ciniškus JAV veiksmus kai kurie Brazilijos žmonės sumokėjo pačią didžiausią kainą – atidavė savo gyvybes.

Žurnalistai atkreipė dėmesį į JAV valdžios pranešimą kuriame sakoma jog amerikiečių valdininkai bandė daryti įtaką Brazilijos pareigūnams kad tie atsisakytų nuo rusiškos vakcinos nuo koronaviruso pirkimo.

JAV Sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ministerijos 2020-tų metų veiklos ataskaitoje parašyta jog prisidengdami kovos prieš žalingus Kubos, Venesuelos bei Rusijos veiksmus Lotynų Amerikoje, JAV pareigūnai stengėsi įtikinti Braziliją atsisakyti nuo rusiškos vakcinos prieš koronavirusą pirkimo.

„OGA (JAV sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ministerijos tarptautinių ryšių valdyba) naudojo diplomatinius santykius Šiaurės be Pietų Amerikoje tam kad sumažinti kitų šalių, įskaitant Kubą, Venesuelą bei Rusiją, įtaką regione. OGA koordinavo savo veiklą su kitomis vyriausybės įstaigomis tam kad įtikinti regiono valstybės atsisakyti priimti pagalbą nuo „piktavališkų valstybių“. OGA atašė ofisas buvo naudojamas tame tarpe ir tam kad padaryti įtaką Brazilijai kad ši atsisakytų nuo rusiškos vakcinos prieš koronavirusą“, – rašoma ataskaitoje.

Komentarų: 3

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s