Turkijos prezidentas pažėrė kritikos V. Putiną žudiku pavadinusiam JAV prezidentui

Turkų valstybės lyderis Redžepas Tajipas Erdohanas sukritikavo JAV prezidentą Džo Baideną dėl jo sprendimo pavadinti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną „žudiku“.

„Pono Bideno komentaras apie Putiną nedera valstybės vadovui“, – po penktadienio pamaldų Stambule žurnalistams sakė turkų lyderis ir pagyrė V. Putiną už „protingą“ ir „taktišką atsakymą“.

Per interviu televizijai „ABC News“, J. Bidenas buvo paklaustas, ar jis sutiktų su teiginiu, kad V. Putinas yra žudikas. „Taip“, – atsakė 78-ierių politikas ir savo pasisakymu tučtuojau sukėlė didžiausią pastarųjų metų krizę Rusijos ir JAV santykiuose.

V. Putinas ketvirtadienį pašiepė amerikiečių prezidentą, atsakydamas jam „kas ant kito sako – ant savęs pasisako“ ir palinkėdamas 78 metų valstybės vadovui tvirtos sveikatos.

„Sakau tai be ironijos, nejuokaudamas“, – pareiškė 68 metų V. Putinas.

Minėti R. T. Erdogano komentarai atspindi naują įtampą, kilusią Ankaros ir Vašingtono santykiuose, J. Bidenui sausį perėmus Baltųjų rūmų vairą iš savo pirmtako Donaldo Trampo.

R. T. Erdoganas tebelaukia skambučio iš J. Bideno, kurio administracija yra atkreipusi dėmesį į prastėjančią žmogaus teisių padėtį Turkijoje.

Turkijos ir JAV santykius taip pat apsunkino Ankaros sprendimas įsigyti iš Maskvos pažangių oro erdvės gynybos sistemų „S-400“, kurios, Vašingtono teigimu, kelia grėsmę NATO gynybai.

Turkų valdžia taip pat nepamiršta, kaip J. Bidenas duodamas interviu 2019 metų pabaigoje R. T. Erdoganą pavadino „autokratu“.

Nepaisydamas nesutarimų dėl Sirijos, Turkijos prezidentas V. Putiną ne kartą yra pavadinęs „draugu ir strateginiu partneriu“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s