A.Lukašenka: Baltarusijoje stebimi sąmoningi bandymai gaivinti nacizmo simbolius

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, jog šalyje stebimi sąmoningi bandymai gaivinti nacizmo simbolius, ir pabrėžė, kad fašistinė ideologija yra svetima baltarusiams, kurių genetinė atmintis tapo tikru nacionaliniu imunitetu.

Sekmadienį jis lankėsi netoli Minsko esančiame Chatynės memorialiniame komplekse – buvusiame kaime, kurio 149 gyventojus per Antrąjį pasaulinį karą nužudė naciai bei jų vietiniai kolaborantai.

Pasak A.Lukašenkos, viskas prasideda „nuo rasinių ir genetinių idėjų, bet kokio kito vienų tautų pranašumo prieš kitus, nuo skirstymo į aukštesnes ir antrines“.

„Baisu tai, kad šios teorijos šiandien randa savo šalininkų visame pasaulyje. Tačiau, ačiū Dievui, fašistinė ideologija yra svetima baltarusiams, kurių genetinė atmintis tapo tikru nacionaliniu imunitetu“, – pabrėžė Lukašenka.

„Kreipiuosi į visus, įsitikinusius, kad fašizmas į mūsų kraštą nešė civilizaciją, herojizuojančius žudikus po BRB vėliava (dabartinės Baltarusijos opozicijos vėliava – red.), po kuria buvo vykdomas Baltarusijos žmonių genocidas. Mes užsiėmėme šia problema, įrodysime bei parodysime visam pasauliui, kas yra genocidas, ir kad tie, kurie šiandien bando mus mokyti gyventi, bent jau neturi teisės to daryti“, – pareiškė Baltarusijos autoritarinis lyderis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s