Mitinge apie T.V.Raskevičių sakyta, kad „tokius reikėtų šaudyti“, A.Armonaitė ketina kreiptis į Generalinę prokuratūrą

Sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pradėjo sklisti diena anksčiau sostinėje vykusio mitingo vaizdo ištrauka, kurioje dėmesys nukeiptas į Seimo narį Tomą Vytautą Raskevičių. Vaizdo įraše sakoma, kad „tokius reikėtų šaudyti“.

Dėl protesto akcijoje išsakytų žodžių Laisvės partijos lyderė ketina kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

Vaizdo įrašu „Facebook“pasidalijo grupė „LGBT friendly Vilnius“. Įraše matoma, kaip visuomenininke pristatyta Vitolda Račkova perskaito Celofanu vadinamo žmogaus žodžius: „Labai prašau perskaityti šituos mano žodžius: Raskevičius yra absoliutus kolorado vabalas, kuris gaus finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto. Jis yra antivalstybininkas. Tokius reikėtų šaudyti, šiaip jau, bent po vieną į metus. A.Kandrotas.“

Antanas Kandrotas, vadinamas Celofanu, yra kaunietis, nesėkmingai bandęs patekti į Seimą su Lietuvos gynėjų sąjunga.

Šie A.Kandroto žodžiai nuskambėjo šeštadienį, kai sostinės Vinco Kudirkos aikštėje vyko protesto akcija „Susivienijimas už laisvę!“. Juos perskaičiusi V.Račkova akcentavo, kad institucijos, jei susidomės išsakytomis mintimis, turėtų kreiptis ne į ją, nes ji tik perskaičiusi renginyje negalėjusio dalyvauti asmens žodžius.

Pats T.A.Raskevičius į vaizdo įraše skambančius žodžius reagavo trumpu įrašu feisbuke: „O egzekucijos būdą leis pasirinkti!?“

Ekonomikos ir inovacijų ministrė, Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė „Facebook“paskelbė, kad dėl išsakytų žodžių ketina kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

„Rytoj kreipsiuosi į Generalinę prokuratūrą, dėl savaitgalį įvykusio mitingo, kuriame skambėjo raginimai – tiesiog baisu net ir parašyti – sušaudyti mano kolegą Tomą V.Raskevičių ir „tokius, kaip jis, bent po vieną į metus“, – sakė ministrė.

Anksčiau Arūnas Valinskas tais pačiais žodžiais atsiliepė apie politiką Valdemarą Tomaševskį. Praėjusių metų spalio 14 d. delfi.lt laidoje jis viešai sakė: „Tomaševskis yra absoliutus kolorado vabalas, kuris gaudamas finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto jis yra antivalstybininkas. Tokius reikėtų šaudyt šiaip jau. Po vieną į metus. Pradėt nuo jo.“

Po šio pasisakymo kilo skandalas, šiuos žodžius pasmerkė net aukščiausi Lietuvos valdovai, o prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neapykantos kurstymo pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. Tačiau Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė, įvertinusi gautus duomenis, nusprendė nutraukti tyrimą, nes šiame pasisakyme nusikaltimo požymių neįžvelgė.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s