Vokietijoje – korupcijos skandalas dėl kaukių pirkimų: apkaltintas net sveikatos ministras

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras atsidūrė dėmesio centre sekmadienį pasirodžius pranešimams, kad jo vyro įmonė ministerijai pardavė veido kaukes.

Žiniasklaidos priemonė „Spiegel Online“ pranešė, kad Jenso Spahno vadovaujama sveikatos apsaugos ministerija pernai iš bendrovės „Burda“ įsigijo 570 tūkst. veido kaukių po 1,5 euro už vienetą, tuo tarpu tokios pat kaukės rinkos kaina tuo metu buvo dešimčia kartų mažesnė. Tokiu būdu ši homoseksualų porelė galėjo pavogti apie pusę milijono eurų.

J.Spahno vyras Danielis Funke vadovauja bendrovės „Burda“ biurui Berlyne. „Burda“ atstovas spaudai teigė „Spiegel Online“, kad bendrovė padėjo įsigyti kaukių praėjusių metų balandį, kai viso pasaulio vyriausybės beviltiškai stengėsi įsigyti kvėpavimo takų apsaugų.

Atstovas spaudai pabrėžė, jog D.Funke nebuvo nei susijęs, nei įtrauktas į sandorį.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas spaudai naujienų agentūrai AFP pranešė, kad sutartis su „Burda“ buvo sudaryta ir įvykdyta per „standartizuotą procesą ir rinkos kainomis“. Ataskaita buvo paskelbta, kai keli A.Merkel centro dešinės Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) ir jos regioninės partnerės Bavarijoje Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) parlamentarai sulaukė virtinės su kyšininkavimu susijusių įtarimų likus vos šešiems mėnesiams iki visuotinių rinkimų.

Buvęs Bavarijos žemės teisingumo ministras Alfredas Sauteris sekmadienį atsisakė visų savo pareigų CSU partijoje, kai jo atžvilgiu buvo pradėtas tyrimas dėl korupcijos, susijusios su veido kaukių pirkimo sutartimis. Pats A.Sauteris visus kaltinimus neigia.

Tuo tarpu praėjusį mėnesį CSU deleguoto atstovo Georgo Nuessleino atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl korupcijos, apkaltinus politiką priėmus 600 tūkst. eurų mainais už lobistines paslaugas.

Panašūs kaltinimai iškelti CDU atstovui Nikolasui Lobeliui, kurio įmonė, įtariama, gavo 250 tūkst. eurų komisinius už tai, kad veikė kaip tarpininkė veido kaukių pirkimo sutartyse.

Ketvirtadienį Bundestago narys Tobiasas Zechas, atstovaujantis A.Merkel CSU partijai, tapo dar vienu parlamentaru, atsistatydinusiu dėl su korupcija susijusių įtarimų. Pasak „Der Spiegel“ netrukus po to, kai 2016 metais jis buvo išrinktas į Bundestagą, politikas teikė viešųjų ryšių specialisto paslaugas vienai politinei partijai Makedonijoje, už kurias gavo atlygį.

Kaltinimai dėl korupcijos brangiai atsiėjo Vokietijos konservatoriams. Pirmieji įtarimai paaiškėjo artėjant šį mėnesį vykusiems rinkimams dviejuose svarbiuose Vokietijos regionuose – Reino krašte-Pfalce ir Badene-Viurtemberge, – per kuriuos rinkėjai nubaudė konservatorius skirdami jiems rekordiškai mažą balsų skaičių.

Visos šalies mastu konservatoriai šiuo metu sulaukia vos 29 proc. palaikymo – tai yra žemiausias jų palaikymo lygis per metus ir mažiau nei 32,9 proc., kuriuos jie užtikrino 2017 metų rinkimuose, parodė ketvirtadienį paskelbta transliuotojo ARD apklausa.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s