Antrasis Kalinausko forumas sieks sutelkti demokratines jėgas rinkimams Baltarusijoje

Pirmadienį Lietuvos Seimo rūmuose rengiamas antrasis tarptautinis Kalinausko forumas. Jis skirtas sutelkti opozicinę baltarusių bendruomenę laisviems ir demokratiškiems rinkimams Baltarusijoje šiais metais, pranešė organizatoriai. Dėl epidemiologinės situacijos forumas vyks nuotoliniu būdu.

Forumo metu bus siekiama įvertinti, kas jau pasiekta nuo 2020 metų rugpjūčio mėnesį vykusios pirmosios Kalinausko konferencijos, ką reikėtų daryti siekiant Baltarusijoje surengti laisvus, skaidrius ir demokratines procedūras atitinkančius rinkimus bei kokia yra naujosios JAV prezidento Joe Bideno administracijos vizija dėl Baltarusijos.

„Šis tarptautinis forumas suteikia platformą Baltarusijos kovotojams už laisvę ir disidentams, taip pat svarbiausių pasaulio ir regiono demokratijų politiniams lyderiams pasitarti, kaip suvienyti jėgas laisvų ir demokratiškų rinkimų Baltarusijoje vardan, suformuluoti bendras kovos su Rusijos agresija visame regione (ir specifiškai – Baltarusijoje) strategijas“, – sakė vienas iš forumo rengėjų, baltarusių opozicionierių Vilniuje kuratorius, buvęs Lietuvos ambasadorius JAV ir dabartinis Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Šiemet į forumo dalyvius kreipsis ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis, JAV kongreso narys Chrisas Smithas, JAV Senato Užsienio reikalų komiteto narys Robertas Menendezas, Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, premjerė Ingrida Šimonytė, baltarusių opozicijos lyderė Svetlana Tichanovskaja, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis. Konferencijoje taip pat dalyvaus Baltarusijos žmogaus teisių organizacijos „Vesna“ įkūrėjas Alesius Beleckis, JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Europai ir Eurazijos reikalams George’as Kentas, JAV ambasadorė Baltarusijoje Julie Fisher, laisvosios Rusijos fondo vice-prezidentas Vladimiras Kara-Murza, kt.

Pirmasis tarptautinis Kalinausko forumas Vilniuje surengtas pernai rugpjūtį po prezidento rinkimų Baltarusijoje. Šiemetinis vyksta Konstantino Kalinausko nužudymo metinių dieną.

K.Kalinauskas (1838 – 1864) buvo lenkų, lietuvių ir baltarusių nacionalinio atgimimo lyderis, vienas iš 1863 –1864 metų sukilimo prieš carinę Rusiją vadų. 1864 metų kovą Lukiškių aikštėje jam kai maištininkų lyderiui buvo įvykdyta vieša mirties bausmė. Užpernai K.Kalinausko palaikai atkasti ir iškilmingai palaidoti Vilniaus Rasų kapinėse.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s