Maskva apkaltino ES komisarą „šališkumu“ dėl vakcinos nuo COVID-19 „Sputnik V“

Rusiškos vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“ kūrėjai apkaltino vieną aukšto rango ES pareigūną „šališkumu“, jam pareiškus, kad blokui nereikia šio preparato.

Sekmadienio vakarą duodamas interviu televizijai TF1, vidaus rinkos eurokomisaras Thierry Bretonas sakė: „Sputnik V“ mums visiškai nereikia.“ Jis pridūrė „rusams sunkiai sekasi jį gaminti, tad greičiausiai turėsime jiems padėti“.

„Jei reikės parūpinti jiems vieną ar dvi gamyklas [vakcinoms] gaminti – kodėl gi ne, bet šiuo metu prioritetas yra europiečiai“, – pabrėžė komisaras.

„Sputnik“ programą finansuojantis Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RTIF) apkaltino Th.Bretoną „akivaizdžiu šališkumu“ šios vakcinos atžvilgiu, tik todėl kad ji yra rusiška.

„Gerbiamas komisarai Bretonai, prašau, liaukitės būti šališkas. Europiečiai nori saugių ir veiksmingų vakcinų pasirinkimo, kurio jums kol kas nepavyko suteikti“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė RTIF.

Fondas atkreipė dėmesį, kad „Sputnik V“ yra patvirtinta 54 pasaulio šalyse.

Šį mėnesį Amsterdame įsikūrusi Europos vaistų agentūra (EVA) pradėjo „Sputnik V“ tęstinę peržiūrą – tai yra svarbus žingsnis norint patvirtinti šį pirmą ne Vakarų valstybėje sukurtą preparatą vartojimui 27 valstybių bloko teritorijoje.

Pasak RTIF, jei Th.Bretono komentarai yra „oficiali ES pozicija, prašau informuokite mus, kad nėra prasmės siekti EVA patvirtinimo dėl jūsų politinio šališkumo“.

„Mes ir toliau gelbėsime gyvybes kitose šalyse“, – pareiškė fondas.

„Sputnik V“ buvo įregistruota pernai rugpjūtį, neprasidėjus plataus masto klinikiniams bandymams, todėl kai kuriems ekspertams kilo abejonių dėl preparato patikimumo. Tačiau autoritetingas medicinos žurnalas „The Lancet“ vėliau paskelbė tyrimų rezultatus, rodančius, kad ši vakcina yra saugi ir kad jos veiksmingumas viršija 90 procentus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s