Steigiama tarptautinė atsakomybės platforma, skirta dokumentuoti žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje

Ketvirtadienį įsteigta Tarptautinės atsakomybės platforma Baltarusijai (angl. – International Accountability Platform for Belarus), kurios tikslas – rinkti, dokumentuoti, verifikuoti ir kaupti įrodymus dėl šiurkščių žmogus teisių pažeidimų Baltarusijoje, teisėsaugos struktūrų vykdomų nuo 2020 metų rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų. Sukaupti įrodymai, reikalingi baudžiamajam persekiojimui pagal tarptautinės teisės standartus, bus saugomi ir perduodami Jungtinių Tautų mandatą turinčiam mechanizmui, jeigu toks bus įkurtas.

Tarptautinių ir Baltarusijos nevyriausybinių organizacijų įkurtai platformai vadovaus Danijos nevyriausybinė organizacija „Dignity“ (Danish Institute against Torture – Danijos Institutas prieš kankinimus). Platformos branduolį sudaro nevyriausybinės organizacijos „Baltarusijos Žmogaus teisių centras „Vesna“, „Tarptautinis kankinimų Baltarusijoje tyrimų komitetas“ bei „Redress“ (Jungtinė Karalystė).

Lietuva kartu su 18 valstybių bendraminčių priėmė bendrą pareiškimą, kuriuo remia Tarptautinės atsakomybės platformos Baltarusijai steigimą, reiškia solidarumą su politinių pokyčių šalyje siekiančiais žmonėmis ir ragina dabartinę Baltarusijos valdžią nutraukti smurtą prieš protestuotojus.

„Šiurkštūs precedento neturintys žmogaus teisių pažeidimai Baltarusijoje nesiliauja. Turime reikalauti Lukašenkos režimo ir jam tarnaujančių asmenų atsakomybės. Teisėsaugos struktūrų atstovai, atsakingi už nesibaigiančias represijas prieš taikius piliečius, privalo žinoti ir jausti, jog neliks nenubausti ir anksčiau ar vėliau turės atsakyti už savo nusikaltimus. Tikime, kad šiandien įkurta Tarptautinės atsakomybės platforma Baltarusijai, efektyviai bendradarbiaudama su kitomis iniciatyvomis, skirtomis įrodymų apie Lukašenkos režimo vykdomus pažeidimus rinkimui, ženkliai prisidės prie šio bendro tikslo“, – pabrėžė Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s