Danija dar tris savaites neskiepys „AstraZeneca“ vakcina

Danija ketvirtadienį pranešė kad ir toliau kol kas neskiepys savo žmonių „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19, pareiškusi, kad vis dar neatmestinas ryšys tarp šio preparato ir kraujo krešulių susidarymo atvejų. Matyt Europos vaistų agentūros (EVA) leidimas naudoti šį skiepą danams nieko nereiškia.

Pasirodžius pranešimams apie galimą ryšį tarp vakcinavimo ir krešulių susidarymo Danija buvo pirmoji ES valstybė, kovo viduryje sustabdžiusi skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina. Jos pavyzdžiu pasekė keliolika kitų daugiausia Europos valstybių.

„Šiandien nusprendėme pratęsti mūsų skiepijimo „AstraZeneca“ pertrauką dar trims savaitėms“, – per spaudos konferenciją sakė Danijos sveikatos apsaugos valdybos direktorius Sorenas Brostromas.

„Aptarėme tai su vietos ekspertais, kurie vis dar mano, kad būgštavimai neišsklaidyti. Todėl mes pratęsime pertrauką“, – sakė S.Brostromas.

Didžiausią susirūpinimą kelia kraujo krešulių susidarymo, kraujavimo ir mažo trombocitų kiekio kraujyje derinys, kuris kartais buvo mirtinas.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paragino šalis tęsti skiepijimą šia vakcina tvirtindama, kad jos teikiama nauda yra gerokai didesnė už keliamą pavojų. ES vaistų reguliavimo tarnyba EVA praėjusią savaitę patvirtino, kad vakcina yra „saugi ir veiksminga“ ir „nėra susijusi su tromboembolijos atvejų arba kraujo krešulių susidarymo bendrosios rizikos padidėjimu“. Tačiau agentūra nurodė, kad „negali galutinai atmesti ryšio“ tarp „reto tipo kraujo krešulių ir vakcinos“. Netrukus daugelis Europos valstybių atnaujino skiepiją šia vakcina, tačiau Šiaurės šalys nusprendė palaukti naujų tyrimų rezultatų.

„Mes nesipriešiname EVA sprendimui, mes juo remiamės ir einame toliau“, – sakė S.Brostromas.

Jis pridūrė, kad danų ekspertai toliau tirs, ar tam tikros grupės priklauso ypatingai rizikos grupei, kokia yra ta rizika ir ar ji yra priimtina.

Suomija ir Islandija šią savaitę atnaujino skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina, tačiau skiepijami yra tik vyresnio amžiaus žmonės. Švedija apie savo sprendimą turėtų pranešti vėliau ketvirtadienį, o Norvegija – penktadienį.

5,8 mln. gyventojų turinti Danija iš viso registravo 227 894 koronaviruso atvejus, 2 405 užsikrėtusieji mirė. „AstraZeneca“ vakcinos naudojimo sustabdymas sulėtino ambicingą šalies skiepijimo kampaniją. Šiuo metu po dvi privalomas vakcinos nuo COVID-19 dozes yra gavę 5,7 proc. šalies gyventojų, po pirmąjį skiepą – 11,1 procento.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s