Kitaip nei J.Bidenas: Kanados ministras pirmininkas J.Trudeau atsisakė pavadinti V.Putiną žudiku

Kanados vyriausybės vadovas Justinas Trudeau trečiadienį pareiškė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atsakingas už „siaubingus dalykus“, bet nepasekė JAV lyderio Joe Bideno pavyzdžiu ir nepavadino rusų lyderio žudiku.

Po to, kai taip aštriai apie V.Putiną pasisakė JAV prezidentas J.Bidenas, radijo stoties „SiriusXM“ laidos „The Bridge“ vedėjas Peteris Mansbridge’as negalėjo nepaklausti kanadiečių premjero apie Rusijos prezidentą.

„Esu tikras, kad Putinas atsakingas už daugybę siaubingų dalykų, nes tai įrodo jo elgesys“, – pareiškė J.Trudeau.

Kanados ministras pirmininkas užsiminė apie „Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją“, taip pat kibernetines atakas ir bandymus „destabilizuoti mūsų demokratijas“, tačiau žudiku V. Putino nepavadino.

J.Trudeau yra kelis kartus susitikęs su V.Putinu per tarptautinius forumus, o jo įspūdis toks: „Jis pažiūrės į tave ir bet kuriuo metu pasakys ką tik nori. Jam nėra labai įdomu, ką apie jį mano Vakarų pasaulis ar Kanada.“

Tiesa, paklaustas, ar, kaip ir J.Bidenas, laiko V.Putiną žudiku, J.Trudeau atsakė: „Neturiu duomenų, kurie man leistų taip teigti.“

„Tikrai žinau, kad jis nėra Kanados ar kanadiečių draugas. Turime labai blaiviai vertinti santykius su Rusija“, – pridūrė J.Trudeau.

Praėjusią savaitę duodamas interviu „ABC News“, J. Bidenas buvo paklaustas, ar jis sutiktų su teiginiu, kad V. Putinas yra žudikas. „Taip“, – atsakė 78-ierių politikas ir savo pasisakymu tučtuojau sukėlė didžiausią pastarųjų metų krizę Rusijos ir JAV santykiuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s