Prokuratūra pradėjo tyrimus dėl neapykantos kurstymo ir grasinimų susidoroti su T.V.Raskevičiumi

Prokuratūra ketvirtadienį pranešė pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl neapykantos kurstymo ir grasinimų susidoroti su Seimo nariu Tomu Vytautu Raskevičiumi. Anot prokuratūros, tyrimai pradėti dėl galimo kurstymo prieš homoseksualius asmenis (pagal Baudžiamojo kodekso 170 str.) bei galimo grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą (pagal Baudžiamojo kodekso 145 str.).

Vienas iš tyrimų pradėtas dėl Seimo nario T.V.Raskevičiaus per „Facebook“ paskelbtų žinučių bei komentarų, kuriais asmenys galbūt viešai skatino neapykantą, kurstė smurtauti ir fiziškai susidoroti su politiku dėl jo seksualinės orientacijos.

Kitas tyrimas pradėtas dėl kovo 20 d. Vilniuje vykusiame mitinge iškelto plakato. Užrašu plakate viešai ir tiesiogiai buvo galimai grasinama fiziškai susidoroti su Seimo nariu dėl jo seksualinės orientacijos, nužudyti ar sunkiai sutrikdyti sveikatą. Mitinguotojas plakatu į Sibirą skatino tremti premjerę Ingridą Šimonytę, o Seimo narį Tomą Vytautą Raskevičių užkelti „ant kuolo“.

Ikiteisminiai tyrimai pradėti siekiant nustatyti nusikalstamų veikų požymius ir galimai jas įvykdžiusius asmenis. Baudžiamasis kodeksas už kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę (pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d. ir 3 d.) numato įvairias bausmes, griežčiausia jų – laisvės atėmimas iki trejų metų. Už grasinimą nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą (pagal Baudžiamojo kodekso 145 str. 1 d.) gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tuo tarpu dėl rezonansinių pasisakymų kad „tokius kaip jis reikia šaudyti po vieną į metus“ ikiteisminis tyrimas kol kas nepradėtas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s