Kremlius neigia, kad Rusija ir Kinija naudoja vakcinas kaip „įtakos darymo įrankius“

Kremlius penktadienį atmetė kaltinimus, kad Rusija ir Kinija naudoja savo sukurtas vakcinas nuo koronaviruso kaip geopolitinės įtakos darymo įrankius po kaltinimų, esą šios dvi valstybės naudojasi savo preparatais, kad sustiprintų savo įtaką užsienyje.

Anksčiau penktadienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad jo šalis išgyvena „naujo pobūdžio pasaulinį karą“, apkaltinęs abi valstybes naudojant vakcinas „įtakos“ darymui. Be to penktadienį Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves’as Le Drianas taip pat apkaltino Rusiją naudojant savo sukurtą vakciną „Sputnik V“ kaip įrankį skleisti Maskvos įtakai ir propagandai užsienyje, nebaigus savo gyventojų skiepijimo.

„Mes visiškai nesutinkame su tuo, kad Rusija ir Kinija veda tam tikrą karą“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Ir mes visiškai nesutinkame su tuo, kad Rusija ir Kinija naudojasi koronavirusine pandemija ir vakcinomis kaip įtakos darymo priemonėmis“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu Rusija ir Kinija atsakė apkaltinusios Vakarų šalis kaupiant vakcinas ir tuo darant žalą neturtingoms valstybėms.

Rusija kreipėsi į Europos vaistų reguliavimo tarnybą, prašydama leisti platinti jos sukurtą vakciną „Sputnik V“ 27 valstybių bendrijoje, tačiau atsakymo dar negavo. Tuo metu rusų vakcinos kūrėjai stengiasi prastumti „Sputnik V“ – pavadintą pagal pirmąjį Sovietų Sąjungos paleistą dirbtinį Žemės palydovą – į kitus regionus ir sako, kad šį preparatą jau registravo 55 pasaulio valstybės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s