Lietuvos karinė žvalgyba ir KTU pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas (AOTD) ir Kauno technologijos universitetas (KTU) penktadienį pranešė pasirašę bendradarbiavimo sutartį.

Pirmasis toks per 30 metų Lietuvos karinės žvalgybos susitarimas pasirašytas šią savaitę. Juo įtvirtinta AOTD ir KTU mokslininkų bendradarbiavimo plėtra, siekiant technologijų integracijos ir glaudesnio studijų bei praktikos sąlyčio karinėje žvalgyboje. Taip pat planuojama rengti ir įgyvendinti naujus mokslinius tyrimus, o universiteto studentams žadama atverti praktikos ir įsidarbinimo galimybes krašto apsaugos sistemoje.

AOTD direktorius pulkininkas Elegijus Paulavičius pabrėžia, kad dabartiniame informaciniame amžiuje technologijos ir žmogus yra neatsiejami, o dėl geriausių specialistų darbo rinkoje varžosi tiek privataus sektoriaus įmonės, tiek valstybinės įstaigos.

„Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas yra viena iš tų institucijų, kurioms taip pat reikalingos informacinių technologijų ekspertų įžvalgos ir žinios. Tokių specialistų pagalba galime greičiau tobulėti ir pasiekti savo strateginius tikslus“, – cituojamas jis.

Anot E.Paulavičiaus, departamentas siekia tapti profesionalia ir technologiškai pažangia institucija, kuri gali tinkamai vykdyti pagrindinį įstatymuose numatytą uždavinį – stiprinti nacionalinį saugumą gynybos srityje, laiku nustatant kylančias grėsmes, jas užkardant ir šalinant bei informuojant nacionalinį saugumą užtikrinančias institucijas. Tarnyboje dirba tiek profesinės karo tarnybos kariai, tiek civiliai, kuriems keliami aukšti profesinių žinių bei įgūdžių reikalavimai.

„KTU gali pasiūlyti įvairių sričių specialistus, turinčius daug mums reikalingų žinių. Nuolat ieškome profesionalų, kurie atlieptų mūsų institucijos poreikius ir pagerintų strateginių tikslų siekimą“, – pažymi AOTD vadas.

AOTD yra viena iš dviejų Lietuvos žvalgybos institucijų, atsakinga už Lietuvos nacionalinio saugumo gynybos srityje užtikrinimą ir jo stiprinimą. Krašto apsaugos ministerijai pavaldi žvalgybos ir kontržvalgybos institucija veikia karinėje-politinėje, karinėje-ekonominėje, karinėje-technologinėje ir karinėje-informacinėje srityse. Ši veikla apima ir krašto apsaugos sistemos institucijų veiklą užsienyje bei valstybės ir tarnybos paslaptį sudarančios informacijos apsaugą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s