Prancūzija: Rusija naudoja vakciną „Sputnik V“ kaip propagandos įrankį

Prancūzija penktadienį apkaltino Rusiją naudojant savo sukurtą vakciną nuo koronavirusinės infekcijos „Sputnik V“ kaip įrankį skleistis Maskvos įtakai ir propagandai, o ne kaip priemonę kovoti su pasauline sveikatos krize.

„Pagal tai, kaip ji yra naudojama, (ši vakcina – red.) veikiau yra propagandos ir agresyvios diplomatijos, o ne solidarumo ir pagalbos sveikatos apsaugai priemonė“, – radijui „France Info“ sakė užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves’as Le Drianas.

Rusija pirmoji pasaulyje sukūrė ir pradėjo masiškai gaminti bei naudoti vakciną prieš koronavirusą „Sputnik V“. Kai kurios Vakarų šalys nepagrįstai kritikavo rusišką vakciną nuo COVID-19, tačiau visos abejonės išsisklaidė kai duomenys apie ją buvo paskelbti autoritetingame vakarų medicinos žurnale „The Lancet“. Be to antradienį pasiskiepijęs „Sputniku“ Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, atmetė šį, anot jo, „keistą“ skepticizmą.

J.-Y.Le Drianas sakė, kad tiek Rusija, tiek Kinija savo vakcinas naudoja didinti savo įtakai užsienyje „dar nepaskiepijusios savo pačių gyventojų“. Ministras pabrėžė, kad Rusija paskelbė Tunisui parūpinsianti 30 tūkst. vakcinos dozių ir pasirūpino, kad ši žinia sulauktų „didelio žiniasklaidos dėmesio“. Tačiau Jungtinių Tautų remiama dalijimosi vakcinomis iniciatyva COVAX šiai Šiaurės Afrikos šaliai jau parūpino 100 tūkst. dozių vakcinos nuo koronaviruso , o iki gegužės Tunisas turėtų gauti dar 400 tūkst. dozių, nurodė prancūzų diplomatijos vadovas.

„Štai kaip atrodo tikrasis solidarumo darbas, tikrasis bendradarbiavimas sveikatos apsaugos srityje“, – pabrėžė J.-Y.Le Drianas.

Rusija „Sputnik V“ įregistravo rugpjūtį, dar neatlikus didelio masto klinikinių bandymų, todėl daugelis ekspertų baiminosi, kad šis žingsnis buvo pernelyg skubotas. Vėlesni vertinimai buvo daugiausia teigiami: autoritetingo medicinos žurnalo „The Lancet“ paskelbti tyrimų rezultatai rodo, kad „Sputnik“ yra saugi vakcina ir kad jos veiksmingumas viršija 90 procentų. Europos vaistų agentūra (EVA) šį mėnesį pradėjo „Sputnik V“ vertinimo procedūrą – svarbų žingsnį, galintį vesti į pirmosios ne Vakarų šalyje sukurtos vakcinos patvirtinimą, kad ją saugu naudoti Europos Sąjungoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s