R.Požela: policija pradės patruliuoti internete balandžio 6 dieną

Lietuvos Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pranešė, kad virtualus patrulis pradės darbą iškart po Velykų, balandžio 6 dieną.

„Dar kartą noriu užtikrinti, kad šie pareigūnai niekaip nedarys įtakos žodžio laisvei, neužsiims cenzūra“, – policijos veiklos rezultatų aptarime ketvirtadienį tvirtino R.Požėla.

„Jie reaguos tik į akivaizdžiai daromus ir rengiamus daryti nusikaltimus elektroninėje erdvėje“, – pridūrė jis.

Anksčiau buvo skelbiama, kad darbą ruošiasi pradėti trys specialiai apmokyti policijos pareigūnai, kurie patruliuos viešojoje interneto erdvėje. Kaip sakė generalinis komisaras, tokia funkcija realiai jau yra vykdoma.

„Socialinių tinklų vartotojai to nemato, bet teismuose nagrinėjama labai daug administracinių bylų dėl garbės ir orumo įžeidimo, įžeidinėjimo, pradedami net ikiteisminiai tyrimai, – aiškino R.Požėla. – Mes kalbame apie elementarų viešosios policijos patrulį, kuris patruliuoja viešose vietose, privažiuoja, įspėja, kartais pirštu pagrūmoja, kartais gražų žodį pasako. Iš esmės tas pats modelis persikelia ten, kur problemos virte verda – elektroninę erdvę.“

Anot jo, bus reaguojama į akivaizdžius teisės pažeidimus, atsiribojant nuo emocijų, vertinimų, subjektyvių dalykų.

„Mes kalbame apie įstatymų reikalavimus ir jų pažeidimus. Pavyzdžiui, vakcinų pardavinėjimas, kas yra draudžiama, siūlymas įsigyti narkotikų, akivaizdus naudojant keiksmažodžius kito asmens įžeidinėjimas“, – vardino R.Požėla.

Planuojama, kad pareigūnai stebės elektroninę erdvę 24 valandas per parą, ir užfiksavus netinkamo pobūdžio žinučių, komentarų, virtualus patrulis sureaguos – šalia pasimatys konkrečiam komentatoriui, tiek visuomenei policijos ikona ir bus pranešimas, kad tai neteisėti veiksmai ir juos reikia nutraukti.

„Tikslas yra kovoti prieš neapykantos, rasinius, seksualinius nusikaltimus“, – reziumavo jis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s