Seimo valdyba siūlo atleisti Genocido centro direktorių A.Jakubauską

Seimo valdyba siūlo parlamentui atleisti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) direktorių Adą Jakubauską iš pareigų. Valdyba penktadienį pritarė tokiam parlamentarės konservatorės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės vadovaujamos Seimo darbo grupės siūlymui.

„Valdybai siūlau priimti nutarimą dėl kreipimosi į Seimą su siūlymu atleisti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorių Adą Jakubauską iš generalinio direktoriaus praeigų. Siūlymas grindžiamas motyvu, kad direktoriui dėl susiklosčiusios konfliktinės situacijos nepavyksta užtikrinti sklandaus centro darbo“, – per valdybos posėdį penktadienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Darbo grupės išvadose teigiama, kad A.Jakubauskui nepavyksta užtikrinti sklandaus institucijos darbo, kyla susipriešinimas, o viešai nagrinėjama situacija centre menkina įstaigos dalykinę reputaciją. Daug diskusijų sukėlė A.Jakubausko sprendimas iš pareigų atleisti istorikę Mingailę Jurkutę.

Siūlymą palaikė dauguma valdybos narių, išskyrus opozicijos atstovus – opozicijos lyderį Saulių Skvernelį ir „darbietį“ Andrių Mazuronį. Per valdybos posėdį sulaukta ir signatarų, pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvių raginimų neskubėti atleisti centro vadovo.

R.Morkūnaitė-Mikulėnienė akcentavo, kad A.Jakubausko veikla netenkina apie 20 Genocido centro ir kitų mokslininkų, pasigendama bendradarbiavimo priimant sprendimus, tuo metu apie 60 nepasirašiusių darbuotojų išreiškė palaikymą vadovui.

„Jei skirtis yra tokia didžiulė, tai centro darbas tikrai yra paralyžiuojamas“, – sakė ji.

Be kita ko, komisijai vadovavusi parlamentarė teigė, kad M. Jurkutės atleidimas parodė, jog „noro tartis nėra“.

Opozicijos lyderis S.Skvernelis siūlė valdybai neskubėti su siūlymais Seimui atleisti A.Jakubauską, „kada nepraėjo nė metai“ nuo jo darbo pradžios, o iš pradžių pasiūlyti Vidaus reikalų ministerijai įvertinti mikroklimatą įstaigoje.

„Tikrai nemanau, kad reikia teikti šiame etape teikti Seimui šiame etape daryti sprendimą dėl pasitikėjimo arba atleidimo iš pareigų centro vadovo“, – sakė S. Skvernelis.

Pagal įstatymą, centro direktorių skiria ir atleidžia Seimas. A.Jakubauskas vadovauti LGGRTC pradėjo pernai vasarą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s