Nausėda provokuoja: galiu pavadinti Putiną žudiku

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną gali pavadinti žudiku.

„Deja, taip“, – į BNS žurnalisto klausimą, ar kaip ir Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas, galėtų Vladimirą Putiną pavadinti žudiku, atsakė G. Nausėda.

Lietuvos vadovo teigimu, Rusija demonstratyviai nesiskaito su kaimyninių šalių, tokių kaip Ukraina, teritoriniu vientisumu.

„Aš matau daugybę požymių, kurie demonstruoja atvirą nusispjovimą, pavadinkime taip, į civilizuoto pasaulio vertybes, nesiskaitymą su tautų apsisprendimo teise, nesiskaitymą su kaimynių teritoriniu suverenumu ir tą Kremlius pastaruoju metu demonstruoja pakankamai demonstratyviai“, – kalbėjo G. Nausėda.

Kitas svarbus aspektas, pasak jo, yra situacija Rusijos viduje, kur režimas, anot prezidento, „akivaizdžiai krūpčioja nuo stiprėjančios opozicijos“ ir mėgina ją užgniaužti, „pačiu brutaliausiu būdu“ persekioja opozicijos lyderius, tokius kaip Aleksejus Navalnas.

„Ir toliau įtraukus galvą į pečius sakyti, kad žinote, mes ieškome įsitraukimo į santykius su Rusija, kaip aš kartais girdžiu iš savo kolegų Europos Sąjungoje – na tikrai reikia ir emociškai, ir teritoriškai būti labai toli nuo to, kas vadinama Rusija, kad kalbėtumei šitokius dalykus“, – teigė G. Nausėda.

Jis tvirtino, kad Lietuva tikrai nebus ta šalis, kuri „abejingai sėdės galiniame suole“ ir kalbės apie didesnį įsitraukimą, matant brutalius žmogaus teisių pažeidimus pašonėje.

Kovo viduryje per interviu televizijai „ABC News“, J. Bidenas buvo paklaustas, ar jis sutiktų su teiginiu, kad V. Putinas yra žudikas. „Taip“, – atsakė 78-ierių politikas ir savo pasisakymu tučtuojau sukėlė didžiausią pastarųjų metų krizę Rusijos ir JAV santykiuose.

Šie žodžiai ir kiti JAV prezidento komentarai paskatino Rusiją atšaukti savo ambasadorių iš Vašingtono, toks žingsnis neturėjo precedento per abiejų šalių diplomatinių santykių pastarojo meto istoriją.

Kitaip nei Nausėda, Kanados ministras pirmininkas atsisakė pavadinti V. Putiną žudiku, o Turkijos prezidentas R.T. Erdoganas aršiai sukritikavo tokį 78-ierių metų JAV prezidento žodžius, pavadinęs juos nepadoriais ir neatitinkančiais aukšto JAV valstybės lyderio lygmeniui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s