Austrija ragina nepolitizuoti skiepų klausimo: planuoja įsigyti 1 mln. rusų vakcinos „Sputnik V“ dozių

Austrija antradienį paskelbė, jog derasi su Rusija dėl 1 mln. vakcinos „Sputnik V“ dozių įsigijimo, nepaisant to kad šis skiepas dar nėra oficialiai sertifikuotas Europos Sąjungoje.

Iš viso leidimus naudoti „Sputnik V“ yra išdavusios 57 pasaulio valstybės, nurodo Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RDIF). ES narė Vengrija jau naudoja šią rusišką vakciną, kuomet Europos vaistų agentūra (EVA) ją dar vertina.

Austrijos kanclerio Sebastiano Kurzo biuras antradienį naujienų agentūrai AFP nurodė, kad vasario 26 dieną buvo pradėtos derybos dėl 300 tūkst. dozių pristatymo balandį, 500 tūkst. dozių gegužę ir 200 tūkst. dozių birželio pradžioje. Tačiau biuras pridūrė, kad susitarimas kol kas nesudarytas.

Anksčiau šį mėnesį S.Kurzas ir dar penkių centrinėje ir rytinėje ES dalyse esančių valstybių lyderiai paragino Briuselį pakoreguoti, jų nuomone, neteisingą vakcinų nuo COVID-19 platinimą bloke.

„Jei Austrija gaus papildomą milijoną skiepų dozių, galėsime greičiau grįžti į normalų gyvenimą, būtų galima išsaugoti daug gyvybių ir darbo vietų“, – sakė S.Kurzas.

„Kalbant apie vakcinas, geopolitinių akidangčių neturėtų būti. Vienintelis svarbus dalykas turėtų būti tai, ar vakcina veiksminga ir saugi, o ne tai, iš kur ji atkeliavo“, – pridūrė jis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s