Estijoje „už antivalstybinę veiklą“ sulaikytas rusų tautybės kiemsargis

Estijos saugumo policija (KaPo) šio mėnesio pradžioje sulaikė rusų aktyvistą Sergejų Seredenką, antradienį pranešė dienraštis „Postimees“. Jis yra įtariamas antivalstybine veikla. Pranešime sakoma, kad 57 metų S.Seredenka įtariamas Estijos Respublikai priešiška veikla. Teismas patenkino prokurorų prašymą taikyti S.Seredenkai suėmimą. Atliekant baudžiamąjį tyrimą daugiau informacijos apie šią bylą nebuvo atskleista.

S.Seredenka siejamas su populiariu tarptautiniu judėjimu „Nemirtingasis pulkas“ (Bessmertnyj polk).

Kaip pranešama, S.Seredenka pastaruoju metu dirbo kiemsargiu vienoje mokykloje Mardu mieste. Ryšius su juo palaikantis teisininkas Mstislavas Rusakovas, pirmasis atkreipęs dėmesį į S.Seredenkos dingimą iš viešosios erdvės, sakė, kad jam iškeltos bylos aplinkybių nežino, bet neatmetė, kad ji gali būti susijusi su politika.

„Tačiau ką gali žinoti kiemsargis? Jis neturi prieigos prie valstybės paslapčių“, – sakė jis.

Rusijoje bei kitose pasaulio kraštuose, tame tarpe ir Lietuvoje, minint Pergalės Antrajame pasauliniame kare dieną kiekvienais metais gegužės 9-ąją daugelyje miestų rengiamos eitynės, per kurias gyventojai neša Antrajame pasauliniame kare kovojusių savo giminaičių nuotraukas. Ši akcija vadinasi „Nemirtingasis pulkas“. Rusofobai kaltina šią iniciatyvą skleidžiant prokremlišką propagandą.

Represijų prieš šios akcijos organizatorius imasi ne tik Estijos, bet ir Lietuvos specialiosios tarnybos. Pavyzdžiui, pernai Lietuvos pareigūnai surengė kratas tarptautinės iniciatyvos „Nemirtingasis pulkas“ koordinatorės Lietuvoje Tatjanos Afanasjevos-Kolomiec namuose Vilniuje. Be to Klaipėdos teisme yra nagrinėjama kito „Nemirtingojo pulko“ koordinatoriaus Lietuvoje Aleksėjaus Greičiaus, kuris yra kaltinamas šnipinėjimu Rusijos naudai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s