Oficialu: Didžiojoje Britanijoje po paskiepijimo „AstraZeneca“ vakcina dėl kraujo krešulių mirė 7 žmonės

Jungtinės Karalystės vaistų priežiūros agentūra šeštadienį paskelbė, kad iš 30 žmonių, kuriems po paskiepijimo „AstraZeneca“ vakcina susidarė kraujo krešulių, mirė 7.

„Iš 30 pranešimų, gautų iki kovo 24-osios imtinai, 7 yra susiję su žmonių mirtimi“, – sakoma Vaistų ir sveikatos priežiūros produktų priežiūros agentūros (MHRA) pareiškime, atsiųstame naujienų agentūrai AFP.

Tuo metu kelios Europos šalys laikinai sustabdė „AstraZeneca“ vakcinos naudojimą dėl galimų jos sąsajų su kraujo krešulių susidarymu. Nyderlandai penktadienį sustabdė jaunesnių nei 60 metų žmonių skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina, pranešus apie penkis naujus kraujo krešulių susidarymo moterims atvejus, įskaitant vieną mirties atvejį. Vokietija anksčiau šią savaitę priėmė panašų sprendimą.

Penktadienį MHRA paskelbė, kad Jungtinėje Karalystėje paskiepijus daugiau kaip 18 mln. žmonių bendrovės „AstraZeneca“ vakcina nuo koronoviruso nustatyta iš viso 30 atvejų, kai šio preparato gavusiems žmonėms susidarė kraujo krešulių. Nurodyta, kad buvo gauti 22 pranešimai apie galvos smegenų venų sinusų trombozės atvejus, taip pat patvirtinti aštuoni kitokie trombozės atvejai, tuo pačiu fiksuojant trombocitų kiekio sumažėjimą.

„Rizika, kad susidarys šio konkretaus tipo kraujo krešulių, yra labai maža“, – penktadienį skelbė tarnyba ir paragino gyventojus toliau skiepytis „AstraZeneca“ vakcina.

Europos vaistų agentūra (EVA), kuri, kaip ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), anksčiau teigė, jog „AstraZeneca“ vakcina yra saugi, nurodė, kad jos saugumo komitetas balandžio 7-ąją turėtų paskelbti „atnaujintas rekomendacijas“ dėl prieštaringai vertinamos vakcinos naudojimo. Trečiadienį EVA pranešė, jog ekspertai, tiriantys galimą ryšį tarp „AstraZeneca“ vakcinos ir kraujo krešulių susidarymo ja paskiepytiems pacientams, nerado jokių konkrečių rizikos veiksnių, įskaitant amžių, lytį ar kitas ligas, ir tęsia tyrimus.

Vaistų kontrolės agentūra pakartojo savo ankstesnį kovo 18 dienos pareiškimą, kad vakcinos „nauda apsaugant žmones nuo COVID-19 ir su ja susijusios mirčių ir hospitalizavimo rizikos yra didesnė už galimus pavojus“, kadangi grynai matematiškai tikimybė numirti dėl koronaviruso sukeltų komplikacijų yra didesnė negu numirti nuo „AstraZeneca“ vakcinos.

MHRA nurodė, kad nebuvo pranešimų apie kraujo krešulių susidarymą pasiskiepijus kompanijų „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcina, ir pridūrė, jog „nuodugniai peržiūri šiuos pranešimus“.

JK jau panaudojo daugiau nei 31 mln. pirmųjų skiepų dozių, įskaitant „AstraZeneca“ ir „Pfizer“ vakcinas. Žmonės negali pasirinkti, kuria vakcina pasiskiepyti. 2020 metų birželio mėnesį JK užsisakė 100 mln. „AstraZeneca“ vakcinos dozių ir palaikė jos kūrimą. Tais pačiais metais ji taip pat užsisakė 30 mln. „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos dozių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s