Prezidentūra nustebino: oficialiame prezidento puslapyje paskelbė Dianos Nausėdienės pyrago receptą

Švenčiant Velykas prezidento komunikacijos grupė nustebino pranešimu – oficialiame prezidentūros puslapyje pasidalijo pirmosios ponios Dianos Nausėdienės pyrago receptu.

Viešųjų ryšių ekspertas Arijus Katauskas mano, jog be papildomo paaiškinimo, kodėl tai yra daroma, šis veiksmas atrodo keistai.

„Su Šventomis Velykomis! Žurnalistų paprašyta šių Velykų išvakarėse p. Diana Nausėdienė pasidalino tradicinio Velykų pyrago receptu, kuris kartas nuo karto atsiranda ant prezidento šeimos stalo“, – rašoma šeštadienio vakarą prezidentūros puslapyje paskelbtame pranešime.

Kaip gaminti D.Nausėdienės mėgstamą pyragą, galite perskaityti čia.

Pranešimą pasirašė komunikacijos grupė.

Ar vertėjo receptą talpinti oficialiame prezidento puslapyje, o gal tam būtų pakakę socialinių tinklų? Viešųjų ryšių ekspertas A.Katauskas laikosi nuomonės, kad klausimų dėl šio recepto kyla vien dėl to, kad nėra tradicijos prezidentūrai skelbti tokius dalykus.

„Jei mes tradiciškai matytume tokius dalykus, atrodytų, kad normalu. Gal aš klystu ir buvo kokių nors receptų Kalėdoms? Bent jau aš tokių nemačiau. Dabar pirmoji ponia įdeda receptą, kyla klausimas, kodėl į puslapį, o ne savo aplinkoje“, – kalbėjo jis.

Medijos eksperto teigimu, panašių dalykų pažvelgus į pirmąsias ponias galima pamatyti ir užsienyje.

„Pats veiksmas gal ir yra visai fainas, gal nieko tokio. Bet kai jis nutinka iš oro, ar lyg netyčia, trūksta paaiškinimo“, – teigė specialistas.

Tad šiuo konkrečiu atveju, anot viešųjų ryšių eksperto, pritrūko paaiškinimo, kodėl tai yra daroma ir jį pirmoji pora galėjo pateikti, pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose.

„Turėtų būti kažkoks paaiškinimas, pavyzdžiui: atsiranda tradicija, dabar mes tai matysime. Be to dalyko atrodo keistai – kas čia dabar vyksta? Suprasiu, jei pradėsime tai matyti dažniau. Tačiau dabar tai nutinka netikėtai – atsiranda puslapyje Velykų pyrago receptas ir nėra paaiškinimo, kodėl dabar prezidento žmona oficialiame valstybiniame puslapyje įdeda receptą“, – teigė ekspertas.

Jam užkliuvo ir tai, kad pats pranešimas su receptu pateiktas pernelyg biurokratiškai.

„Truputėlį to oficialumo, biurokratiškumo įkalta į dalyką, kuris softas (lengvas turinys – red.). Su šypsena galima tai įdėti“, – teigė ekspertas.

Jis priminė, kad Dalia Grybauskaitė mėgdavo skelbti nuotraukas su gėlėmis. Kadenciją baigusi prezidentė kartais skelbdavo nuotraukas su jos pačios marinuotais grybais – tačiau tai ji darė tik savo „Facebook“ paskyroje.

„Toks veiksmas gali būti fainas. Bet kai jis be paaiškinimo prieš tai ir be paaiškinimo po to, tai ir atrodo, kaip receptas, įdėtas į prezidento puslapį“, – įsitikinęs A.Katauskas.

Apibendrindamas eksperta pabrėžia, kad jei viskas dorai paaiškinama, žmonėms klausimų nekyla, tačiau šiuo konkrečiu atveju jų yra labai daug.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s