Irano branduoliniame komplekse įvykdyta diversija: kaltina Izraelį

Iranas sekmadienį pranešė apie incidentą Netanzo branduoliniame komplekse, kurį esą sukėlė „elektros energijos tiekimo sutrikimas“.

Islamo Respublikos oficialioji naujienų agentūra „Fars“, remdamasi Irano atominės energetikos organizacijos (AEOI) atstovu, pranešė, jog per incidentą niekas nenukentėjo ir į aplinką neišsiskyrė jokių radioaktyvių medžiagų. Incidentas įvyko kitą dieną po to, kai Iranas paskelbė šiame komplekse paleidęs modernių, sparčiau uraną sodrinančių centrifugų liniją. Tai buvo padaryta po to kai 2018-tais metais JAV vienašališkai ir nepagrįstai išėjo iš 2015-tų metų daugiašalio susitarimo dėl Teherano branduolinės programos.

AEOI atstovas Behrouzas Kamalvandi pareiškė, jog Netanzo komplekse netoli Teherano įvyko „incidentas sodrinimo gamyklos elektros grandinėje“, tačiau nebuvo „nei nukentėjusiųjų, nei taršos“.

„Incidento priežastys tiriamos ir daugiau informacijos bus paskelbta vėliau“, – pridūrė jis.

Irano atstovas nenurodė, ar elektros energijos tiekimas nutrūko tik sodrinimo gamykloje, ar ir kituose komplekso įrenginiuose. Anot jo, „išsamesnės informacijos šiuo metu nėra“.

Tuo tarpu Irano parlamento energetikos komisijos atstovas Malekas Chariati tviteryje parašė įtariąs sabotažą.

„Šis incidentas, kuris įvyko kitą dieną po Nacionalinės branduolinių technologijų dienos ir tuo metu, kai Iranas stengiasi spausti Vakarus, kad šie panaikintų sankcijas, kelia rimtų įtarimų dėl sabotažo…“, – parašė jis.

Irano prezidentas Hassanas Rouhani šeštadienį per ceremoniją, kuri buvo transliuota valstybinės televizijos, oficialiai atidarė 164 centrifugų IR-6 ir 30 centrifugų IR-5 kaskadas Netanzo urano sodrinimo gamykloje.

JAV žiniasklaida praneša jog incidentas įvyko dėl diversijos, kuri buvo organizuota Izraelio specialiųjų tarnybų. Anot Islamo Respublikos šie agresyvūs žydų valstybės veiksmai neliks be atsako.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s