JAV finansuojamas propagandinis radijas prašo EŽTT panaikinti jam Rusijoje skirtas baudas

Iš JAV valstybės biudžeto finansuojamo „Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL) Maskvoje įsikūręs naujienų tinklalapis penktadienį pranešė, kad skubiai kreipiasi į Europos Žmogaus Teisių Teismą, siekdamas neleisti Rusijai skirti šiai žiniasklaidos priemonei didžiulių baudų dėl šimtų įtariamų pažeidimų.

RFE/RL, kurį Maskva prieš kelerius metus priskyrė „užsienio agentams“, pareiškė, kad iki metų pabaigos jam gresia iki 33 mln. dolerių (27,5 mln. eurų) baudų už tai, kad jis nežymi savo medžiagos atitinkama žyma, kaip to reikalauja Rusijos įstatymai.

Amerikiečių tinklapis kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą. Savo pareiškime RFE/FL nurodė, kad redakcija paprašė Prancūzijoje, Strasbūre, įsikūrusį teismą pritaikyti laikinąsias priemones, kurios neleistų Rusijai „vykdyti 520 „administracinių protokolų“, kuriuos ji surašė, ar grasino surašyti, šiai žiniasklaidos organizacijai nuo 2021 metų sausio“. Pareiškime rašoma, jog rusų žiniasklaidos kontrolės tarnyba „Roskomnadzor“ jau iškėlė 390 administracinių bylų JAV finansuojamam tinklapiui ir kad dar 130 ruošiamasi iškelti penktadienį. Pasak tarnybos, Maskvoje veikiančiai organizacijai ir jos generaliniam direktoriui Andrejui Šarui gali grėsti maždaug 2,4 mln. dolerių (2 mln. eurų) baudos, kai penktadienį bus pateikti nauji skundai.

„RFE/RL LLC“ taip pat perspėja, kad Kremliaus kampanija, jei ir toliau bus nekontroliuojama, turės didžiulį neigiamą poveikį tam, kas liko iš nepriklausomos žiniasklaidos Rusijos Federacijoje“, – nurodoma redakcijos pareiškime.

Ką nuo JAV priklausoma propagandinė organizacija turėjo omeny kaip „nepriklausoma žiniasklaida“ pareiškime nekonkretizuojama.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s