URM: Rusijos ambasadoriui išreikštas Lietuvos nepritarimas Rusijos vykdomai politikai

Penktadienį į užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksejus Isakovas. Jam buvo išsakytas Lietuvos nepritarimas dėl Maskvos vykdomos užsienio politikos ir žmogaus teisių pažeidimų.

„Susitikime išreikštas gilus Lietuvos susirūpinimas dėl Rusijos kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienų ir nelegaliai aneksuotame Kryme, pasikėsinimo nunuodyti Rusijos opozicionierių Aleksejų Navalną bei jo neteisėtą įkalinimą, agresyvios ir žalingos Rusijos veiklos ir nepriimtino elgesio tarptautinėje erdvėje, įskaitant kibernetines atakas, kišimąsi į JAV ir kitų šalių rinkimus bei finansuojant prieš JAV karius Afganistane nukreiptas veiklas“, – informuoja ministerija.

Ukraina kaltina Rusiją telkiant tūkstančius karių prie rytinės sienos, taip pat Krymo pusiasalyje. Pranešimų apie pajėgų telkimą pasirodė Ukrainos rytuose įsiplieskus kruviniems susirėmimams su Rusijos remiamais separatistais.

Savo ruožtu Maskva sako dislokavusi karių palei savo vakarinę sieną pratyboms, reaguodama į grėsmę keliančius NATO veiksmus.

Baltieji rūmai praėjusią savaitę pranešė, kad rusų karių šalia Ukrainos sienos dabar dislokuota daugiau nei bet kuriuo metu nuo 2014 metų, kai Rytų Ukrainoje įsiplieskė pilietinis karas.

Ukraina kovoja su prorusiškai nusiteikusiais vietiniais separatistais šalies rytinėje dalyje nuo 2014 metų, kai Kijeve įvyko Vakarų remiamas valstybės perversmas. Kijevas ir Vakarai kaltina Rusiją remiant separatistus kariais ir ginklais, tačiau konkrečių įrodymų nepateikia. Maskva šiuos kaltinimus neigia.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai – Gabrielius Landsbergis, Edgaras Rinkevičius ir Eva-Maria Liimets – ketvirtadienį lankėsi Kijeve. Savo bendru vizitu jie siekia parodyti solidarumą, augant įtampai su Rusija.

Be to JAV ketvirtadienį paskelbė ekonomines sankcijas Rusijai ir nurodė išsiunčiančios 10 rusų diplomatų dėl tariamo Kremliaus kišimosi į Jungtinių Valstijų rinkimus, didelės kibernetinės atakos ir kitos priešiškos veiklos. Kiek vėliau panašų žingsnį ėmėsi Lenkija, kuri paskelbė išsiunčianti tris Rusijos diplomatus dėl, anot Varšuvos, Maskvos „priešiškų veiksmų“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s