Ukrainos konsulas Sankt Peterburge suimtas už šnipinėjimą: jam nurodyta nedelsiant išvykti iš Rusijos Federacijos

Ukrainos laikinasis reikalų patikėtinis Rusijos Federacijoje Vasylis Pokotyla šeštadienį buvo iškviestas į Rusijos užsienio reikalų ministeriją dėl Ukrainos generalinio konsulato konsulo Sankt Peterburge, apkaltinto neteisėta veikla – šnipinėjimu prieš Rusijos Federaciją.

„Rusijos pusė atkreipė dėmesį į tokio pobūdžio veiklos nepriimtinumą, nesuderinamą su konsulinio pareigūno statusu ir kenkiančia Rusijos Federacijos saugumo interesams. Paskelbta, kad konsulo buvimas Rusijoje yra nepageidaujamas ir jam rekomenduota išvykti per 72 valandas, skaičiuojant nuo šių metų balandžio 19 dienos“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos šeštadienį išplatintame pranešime.

Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FSB) anksčiau šeštadienį pranešė sulaikiusi ukrainiečių diplomatą Oleksandrą Sosoniuką, apkaltinusi jį gavus įslaptintos informacijos, „saugomos teisėsaugos organų ir Rusijos FSB duomenų bazėse“, gavimu iš vieno Rusijos piliečio.

„Ši veikla nesuderinama su diplomatinio darbuotojo statusu ir yra aiškiai priešiško Rusijos Federacijai pobūdžio. Bus imamasi priemonių prieš užsienio diplomatą pagal tarptautinės teisės normas“, – pareiškė FSB.

Ukrainos režimas teigia, kad diplomatas nesusijęs su slaptos informacijos gavimu, tačiau teigė, kad artimiausiu metu Ukrainos užsienio reikalų ministerija spręs dėl jo grįžimo į Ukrainą.

Netrukus Kijevas apsispręs dėl tolimesnių veiksmų, Rusijai sulaikius Ukrainos konsulą, sakė Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka.

„Rusijos teisėsaugos pareigūnai kelioms valandoms buvo sulaikę Ukrainos generalinio konsulato Sankt Peterburge darbuotoją. Dabar jis yra Ukrainos diplomatinėje įstaigoje. Aiškinamės sulaikymo aplinkybes“, – naujienų agentūrai „Interfax“ šeštadienį sakė jis.

Pastaraisiais metais Rusija sulaikė nemažai Ukrainos piliečių, įtariamų šnipinėjimu, tačiau diplomato sulaikymas yra išskirtinis dalykas.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s