Rusija ir Čekija išsiunčia vieni kitus diplomatus

Reaguodama į 18 Rusijos diplomatų išsiuntimą iš Prahos, Rusija paskelbė 20 Čekijos ambasados Maskvoje darbuotojų nepageidaujamais Rusijoje. Jiems nurodyta iš Rusijos išvykti per kiek daugiau nei parą, sekmadienį vakare pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

„Į Rusijos UMR buvo iškviestas Čekijos ambasadorius Vitezslavas Pivonka. Jis buvo informuotas, kad 20 Čekijos ambasados Maskvoje darbuotojų paskelbti persona „non grata“. Jiems liepta palikti mūsų šalies teritoriją iki balandžio 19 dienos pabaigos“, – teigiama pranešime.

Prahai šeštadienį pranešus apie sprendimą išsiųsti 18 Rusijos diplomatų, kurie, kaip manoma, užsiiminėjo šnipinėjimu, Rusija pagrasino į šį žingsnį atsakyti atsakomosiomis priemonėmis.

Kiek anksčiau Čekijos premjeras Andrejus Babišas pranešė, kad Rusijos karinė žvalgybos agentūra GRU 2014 metais esą prisidėjo prie dviejų sprogimų kariuomenės amunicijos sandėliuose Čekijos rytuose, dėl kurių žuvo du žmonės. Vėliau Čekijos policija paskelbė, kad dėl šio dvi gyvybes nusinešusio sprogimo ieško dviejų rusų su pasais, kuriuos naudojo buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimu 2018 metais įtariami asmenys – galimi Rusijos kariniai žvalgai Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Ši informacija pasirodė Čekijos politikams derantis dėl vakcinos „Sputnik V“ įsigijimo iš Rusijos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s