Čekijos ministras pirmininkas: 2014-ųjų sprogimas amunicijos sandėlyje nėra valstybinio terorizmo aktas

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas atsisakė 2014 metais šalyje įvykusį sprogimą amunicijos sandėlyje įvardinti kaip valstybinio terorizmo aktą, pirmadienį pranešė agentūra „Bloomberg“.

„Čekijos premjeras Andrejus Babišas teigė, kad sprogimas buvo ne valstybinio terorizmo aktas, o ataka prieš privatų ginklų pardavėją“, – sakoma agentūros pranešime.

Jame taip pat nurodoma, kad Čekijos generalinis prokuroras patvirtino, jog to sprogimo suorganizavimu įtariami du vyrai yra tie patys, kuriuos Jungtinė Karalystė nustatė kaip įtariamus Rusijos karo žvalgybos pareigūnus, galimai atsakingus už buvusio agento Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimą Solsberyje 2018 metais.

Čekų pareigūnai mano, kad sprogimo taikinys buvo amunicija, skirta Ukrainai, saugota vieno bulgarų ginklų pardavėjo, žurnalistams sakė generalinis prokuroras Pavelas Zemanas. Jo teigimu, tiriama versija, jog sprogimas įvyko anksčiau, nei buvo numatyta.

Čekija šeštadienį paskelbė nusprendusi išsiųsti iš šalies 18 Rusijos diplomatų, kuriuos šalies žvalgybininkai vadina Rusijos Užsienio žvalgybos tarnybos (SVR) bei karinės žvalgybos agentūros GRU slaptaisiais agentais ir sieja su tuo dvi gyvybes nusinešusiu sprogimu.

Maskva pirmadienį pareiškė, kad Čekijos sprendimas išsiųsti iš šalies 18 rusų diplomatų, kuriuos Praha apkaltino šnipinėjimu, buvo „provokuojantis ir nedraugiškas“ žingsnis.

Reaguodama į savo diplomatų išsiuntimą iš Prahos, Rusija sekmadienį vakare paskelbė 20 Čekijos ambasados Maskvoje darbuotojų nepageidaujamais Rusijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s