Čekijos VRM: Rusijos specialiosios tarnybos ketino sprogdinti ne Čekijoje, o Bulgarijoje

Čekijos vidaus reikalų ministras ir laikinasis užsienio reikalų ministras Janas Hamačekas pranešė jog šalies policija linksta laikytis versijos, kad 2014 metais Rusijos specialiosios tarnybos nespecialiai surengė sprogdinimą amunicijos sandėlyje šalies rytuose.

Ministras nacionaliniam radijui sakė, jog pagal tyrėjų versiją rusų žvalgybininkai planavo surengti sprogimą po amunicijos pristatymo Bulgarijai. Manoma, kad krovinys buvo skirtas bulgarų ginklo perpardavėjui Emilianui Gebrevui.

Čekijos žiniasklaida praneša, kad, jos duomenimis, sandėlis, kur įvyko sprogimas, priklausė E.Gebrevui kuris perparduodavo amuniciją Ukrainai.

Čekija šeštadienį paskelbė nusprendusi išsiųsti iš šalies 18 Rusijos diplomatų, kuriuos šalies žvalgybininkai vadina Rusijos Užsienio žvalgybos tarnybos (SVR) bei karinės žvalgybos agentūros GRU slaptaisiais agentais ir sieja su tuo dvi gyvybes nusinešusiu sprogimu.

Maskva pirmadienį pareiškė, kad Čekijos sprendimas išsiųsti iš šalies 18 rusų diplomatų, kuriuos Praha apkaltino šnipinėjimu, buvo „provokuojantis ir nedraugiškas“ žingsnis.

Reaguodama į savo diplomatų išsiuntimą iš Prahos, Rusija sekmadienį vakare paskelbė 20 Čekijos ambasados Maskvoje darbuotojų nepageidaujamais Rusijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s