Oficialu: istorikas A.Bubnys paskirtas nauju LGGRTC direktoriumi

Istorikas Arūnas Bubnys paskirtas nauju Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) vadovu. Ketvirtadienį per slaptą balsavimą už jo kandidatūrą buvo 76 Seimo nariai, prieš – 34, aštuoni susilaikė, du biuleteniai sugadinti.

Prieš tai LGGRTC Tyrimo departamentui vadovaujantis A.Bubnys prisistatydamas Seime sakė paskyrimo atveju sieksiantis atkurti „pastaruoju metu pažeistą prestižą“, normalizuoti atmosferą darbovietėje. Jis taip pat teigė, jog siektų „išsklaidyti ir paneigti dirbtinai sukurtą centro mokslininkų supriešinimą su visuomeninėmis organizacijomis, atkurti pasitikėjimo atmosferą ir dalykišką bendradarbiavimą su politinių kalinių, tremtinių, partizanų nukentėjusių nuo okupacinių režimų organizacijomis“.

Istorikas A.Bubnys centre dirba nuo 2009 metų, šiuo metu jis vadovauja Tyrimo departamentui. A.Bubnys buvo asmeniškai suinteresuotas dabartinėmis permainomis, nes jis kartu su 16 kitų žymių Lietuvos istorikų dėjo parašą ant kreipimosi į Seimą dėl kilusios įtampos LGGRTC vadovaujant Adui Jakubauskui. Pastarasis LGGRTC vadovavo kiek ilgiau nei pusmetį ir buvo atleistas nesugebėjęs užtikrinti sklandaus institucijos darbo, dėl ko kilo susipriešinimas tarp darbuotojų, o viešai nagrinėjama situacija centre sumenkino įstaigos dalykinę reputaciją. A.Jakubauskas kaltinimus atmetė ir atleidimą vadino nepagrįstu bei politiškai motyvuotu.

Pagal įstatymą, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras tiria visas genocido bei nusikaltimų žmonijai ir žmoniškumui apraiškas ir Lietuvos gyventojų persekiojimą okupacijų metais, taip pat ginkluoto ir neginkluoto pasipriešinimo okupacijoms procesus, inicijuoja genocido organizatorių ir vykdytojų teisinį įvertinimą, įamžina laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s