Dingusių kaukių byla: prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą

Susipažinusi su vakar Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro prokuratūrai pateikta pirmine informacija apie nustatytą ženklų įvairių asmeninių apsaugos priemonių trūkumą, Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 178 str. 3 d. – didelės vertės svetimo turto vagystė, rašoma pranešime spaudai.

Turimais duomenimis, sutartis dėl Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigoms skirtų medicininių kaukių, kepurių, vienkartinių chalatų, pirštinių bei apsauginių akinių pristatymo buvo sudaryta 2020 m. kovo mėnesį. Vadovaujantis pateiktais duomenimis, visas sutartyje nurodytų prekių kiekis į Lietuvą buvo pristatytas. Lietuvoje prekės buvo saugomos AB Lietuvos paštas Logistikos centre ir iš jo pristatomos į asmens sveikatos priežiūros įstaigas visoje Lietuvoje. Organizuoti prekių paskirstymą ir pristatymo buvo pavesta Susisiekimo ministerijai. Tačiau, kaip nurodoma Ekstremalių sveikatai situacijų centro rašte, sutikrinus dokumentuose nurodomus asmens sveikatos priežiūros įstaigoms pristatytų prekių kiekius bei į Ekstremalių sveikatai situacijų centrą grąžintų prekių likučius įtarta, kad itin ženklus įvairių prekių kiekis galėjo būti neteisėtai pasisavintas.

Pradėtam ikiteisminiam tyrimui dėl didelės vertės svetimo turto vagystės vadovauja, jį organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros 1 baudžiamojo persekiojimo skyrius. Atlikti tyrimą pavesta Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 3-iasis skyriui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s