Teismas remia į kampą Valstybės saugumo departamentą: Z.Vaišvila su bendraminčiais toliau puola Lietuvos žvalgybą ir asmeniškai Darių Jauniškį

2021 m. balandžio 23 d. įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Teismas remia į kampą Valstybės saugumo departamentą“. Spaudos konferencijoje dalyvavo Lietuvos visuomenės tarybos valdybos narys Stanislav Ladinskij, karzygys.lt atstovas Ainis Petkus.

Balandžio 14 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas tenkino Stanislavo Ladinskio ir Zigmo Vaišvilos apeliacinį skundą ir panaikino dar 2019 m. rugsėjo 19 d. Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo atmestas S. Ladinskio skundas dėl jo neįleidimo į Seimą metus laiko į Z. Vaišvilos spaudos konferencijas.

Teisme paaiškėjo, kad Vadovybės apsaugos departamentas metus laiko neįleisdavo į Seimą S. Ladinskio ir kitų asmenų, gavęs Valstybės saugumo deparatmento nurodymus. Signatarui Z. Vaišvilai net nebuvo pateiktas sąrašas jo kviečiamų žmonių, kurie neįleidžiami į Seimą. Paaiškėdavo tai tik tuomet, kada žmogus atvykdavo į Seimą ir būdavo neįleidžiamas. Tokia vyko patyčia iš žmonių ir iš juos kvietusio Z. Vaišvilos.

Nagrinėjant bylą pirmosios instancijos teisme, VSD nesutiko išslaptinti informaciją dėl S. Ladinskio net po teismo kreipimosi į VSD.

Aukštesnis teismas pripažino, kad žemesnis teismas neturėjo teisės priimti sprendimą, grindžiamą vieninteliu argumentu, kuris yra slaptas. Tokia Lietuvos teismų ir Europos Žmogaus Teisių Teismo praktika. Todėl Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad Vilniaus apygardos teismo sprendimas naikintinas, nes yra be motyvų. Priimant teismo sprendimą, remtis vien tik slapta informacija negalima.

Aukštesnis teismas atkreipė dėmesį ir į nelogišką VSD elgesį – jei S. Ladinskis nebuvo įleidžiamas į Seimą metus laiko, o po metų vėl įleidžiamas, tai VSD atsisakymas išslaptinti neigiamą informaciją apie S. Ladinskį yra nelogiškas ir nepagrįstas –  jei neleidimo į Seimą pagrindas neišnyko, tai kodėl po metų S. Ladinskis vėl įleidžiamas į Seimą?

Pranešėjai pristatys šį netikėtą teismo sprendimą. Valstybės saugumo departamentui teks pasimokyti logikos ir įstatymų.

Netikėtai geros žinios Lietuvoje, prastų žinių apsuptyje. Valstybėje teisingumą vykdyti turi ne Valstybės saugumo departamentas, bet teismas. Tokia kol kas Lietuvos Respublikos Konstitucija.

Be to, signataras Z. Vaišvila apkaltino dabartinį VSD direktorių korupcija. Esą, naudodamasis tarnybine padėtimi, Darius Jauniškis protegavo savo žmoną Jurgą Barborą Jauniškienę, kuri griežto karantino sąlygomis išimties tvarka organizavo „Mamų mugę“ Gariūnuose. VSD direktoriaus žmonos atstovaujama organizacija tapo vienintele organizacija kuriai leido suorganizuoti tokį renginį Gariūnuose.

„Žinome, kad pavyzdžiui Gariūnai neveikia… Vis tik Gariūnuose yra viena išimtis: „Mamų mugė“ veikia. Vakar tą „Mamų mugę“ tikrino ten veikiančią – vienintelę, daugiau niekam Gariūnuose neleista – ir sako: „Viskas gerai, viskas tvarkoj, atitinka pandemijos reikalavimus“. Kodėl mielieji, visiems Gariūnams neleidžiama dirbti, o čia leidžiama dirbti?!“ – rėžė iš peties gerbiamas signataras.

„Pasirodo šitam reikalui vadovauja Valstybės Saugumo Departamento direktoriaus Dariaus Jauniškio žmona Jurga Barbora Jauniškienė! Mieli žmonės, pandemija vadinasi, jo, pandemija jums kad Jūs sėdėtumėte namuose, pandemija jums kad visas Gariūnų verslas sužlugtų, pandemija, kad visas smulkus ir vidutinis verslas sužlugtų, bet išimtys yra! Štai graži Jurga Barbora Jauniškienė mamų verslą siūlo.“ – išaiškino Zigmas Vaišvila.

„Pirmyn, Dariau Jauniški, su pareiškimu į atsistatydinimą prezidentui ir Seimui. Pirmyn! Pirmadienį laukiame, jeigu tu – vyras, ne bailys!“. – nesikuklino politikas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s