Apklausa: nepasitikėjimas žiniasklaida muša rekordus

Lietuvoje nuosekliai krenta gyventojų nepalankumas žiniasklaidai, tačiau pirmą kartą istorijoje jis yra daugiau neigiamas negu teigiamas.

Šeštadienį skelbiama visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa rodo nuoseklaus tolesnio pasitikėjimo žiniasklaida kritimą. Kaip išskirtiną pokytį reitinguose V. Gaidys įvardijo pasitikėjimą žiniasklaida – šio balansas pirmą kartą per visą stebėjimų istoriją nuo 1998 metų tapo neigiamas.

„Sakyčiau, tokia sensacija yra žiniasklaidos vertinimas, nes pirmą kartą jis turi neigiamą balansą – 28 proc. vertina teigiamai, 31 proc. neigiamai. Kaip tai interpretuoti, matyt, yra įvairių momentų, bet panašus yra ir Europos Sąjungos vidurkis ir Lietuva yra čia per vidurį. Daugelyje šalių požiūris į žiniasklaidą yra kritiškas ir tai yra normalu. Tai, kaip Lietuvoje buvo prieš 20 metų, kai ji užėmė pirmą vietą, galbūt daug kam užsienyje kėlė nuostabą, kaip taip gali būti. Dabar galbūt stabilizavosi prie to vidurkio“, – bandė pateisinti susiklosčiusią apgailėtiną situaciją pašnekovas.

Reprezentatyvią gyventojų apklausą „Vilmorus“ laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko balandžio 8–17 dienomis. Apklaustas 1001 Lietuvos gyventojas.

Prieš metus – 2020-tųjų birželį – žiniasklaida pasitikėjo 30,7 proc. respondentų – tokių buvo vos 1,6 proc. punkto daugiau nei nepasitikinčių – 29,1. Akivaizdu jog vis daugiau Lietuvos žmonių nepasitiki šalies žiniasklaida ir tai yra labai blogas ženklas nes tai gresia pačiai valstybei kadangi žiniasklaida yra vienas pagrindinių demokratinės santvarkos pamatų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s