Žodžio nelaisvė „demokratinėje“ Ukrainoje: „YouTube“ apribojo galimybę žiūrėti TV-kanalus „112“, „ZIK“ bei „NewsOne“ šalies teritorijoje

Nuo balandžio 24-tos dienos „YouTube“ administracija apribojo galimybę žiūrėti TV-kanalus „112“, „ZIK“ bei „NewsOne“ Ukrainos teritorijoje. Oficialios šių kanalų „YouTube“ paskyros nepašalintos, tačiau prieiga prie jų iš Ukrainos teritorijos yra ribota. Anksčiau Ukrainos valdžia pranešė kad kreipėsi į „YouTube“ administraciją su atitinkamu prašymu.

Tuo tarpu naudojant VPN technologiją arba „Tor“ šiuos kanalus žiūrėti galima.

Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis ragino užblokuoti šias žiniasklaidos priemones visam laikui. Dabar Ukrainoje tai vadinasi laisve.

Vasario pradžioje Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis savo įsakymu uždraudė trijų televizijos naujienų kanalų – „112 Ukraina“, ZIK, „NewsOne“ – veiklą Ukrainos teritorijoje. Tai padaryta po pasitarimo su šalies saugumo taryba. Pastarosios posėdžio metu buvo užsiminta, jog sprendimas uždrausti žiniasklaidos priemones yra priimamas remiantis įslaptinta Ukrainos Saugumo Tarnybos (SBU) pažyma, kuri dėl jos slaptojo pobūdžio negali būti paviešinta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s