Astravo elektrinės puslapyje paskelbta skambi melagiena: puslapį nulaužė programišiai

Baltarusijos Astravo atominės elektrinės puslapis savaitgalį buvo nulaužtas. Jame pasirodė žinutė, raginanti tarptautinę bendruomenę spausti Aleksandrą Lukašenką saugiai nutraukti elektrinės eksploataciją. Baltarusijos Energetikos ministerija pareiškė, kad tai – kibernetinė ataka. Sekmadienio pavakarę atominės elektrinės puslapis tapo išvis neprieinamas.

„Darbas AAE pavojingas! Tragedija gali atsitikti kiekvieną akimirką“, – tokio pavadinimo žinutė rusų ir anglų kalbomis atsirado oficialiame Baltarusijos atominės elektrinės puslapyje.

Joje teigiama, kad žinutę neva parašė elektrinės darbuotojai, kurie labai rizikuoja platindami šią informaciją.

„Tačiau tai – vienintelis būdas nutraukti tylą. Mes darome tai todėl, kad mums baisu. Pirmieji nukentėsime būtent mes“, – parašyta „pranešime“.

Melagienoje buvo nurodyti visi naratyvai, kuriuos uoliai ir nuosekliai skleidžia Lietuvos propagandistai. Pavyzdžiui, joje dėstoma, kad visų statybų metu objekte esą vykdavo avarijos ir gedimai, tačiau didžiąją dalį jų pavykdavo nuslėpti, kad pirmasis blokas buvo paleistas esą spaudžiant valdžiai, nors tuo metu jis nebuvo parengtas paleidimui.

„Iki dabar sistemos nėra iki galo sureguliuotos, tai sukelia nuolatines problemas, remontas vyksta nesaugiomis sąlygomis“, – rašo „pareiškimo“ autoriai.

Jame priduriama, kad dėl to darbuotojai ne tik patiria traumas, bet ir žūsta.

„Bet ne tai baisiausia. Baisiausia gali nutikti bet kurią akimirką“, – rašoma tekste ir kartu pabrėžiama, kad jo autorių išaiškinimu esą tuoj susirūpins KGB.

Tačiau galimų pasekmių jie aiškina nesibijantys, nes jei elektrinės veikla nebus sustabdyta, pasekmės esą bus kur kas baisesnės.

„Anksčiau daug kas sakė: AAE – sulėtinto veikimo bomba. Tačiau mes esame priversti tai paneigti ir pareikšti: AAE – mina, ant kurios mes užmynėme. Tereikia pakelti koją ir ji sprogs“, – rašo „pareiškimo“ autoriai.

Jų teigimu, teksto paskelbimo laikas ne veltui sutampa su Černobylio avarijos metinėmis. Jie teigia prašantys pasaulio bendruomenės spausti Aleksandrą Lukašenką uždaryti atominę elektrinę.

Baltarusijos Energetikos ministerija jau pranešė jog tai – įsilaužimas, o žinutę įkėlė programišiai.

„Šiandien nežinomi asmenys įsilaužė į Baltarusijos Astravo AE puslapį. Kas – šiuo metu aiškinasi specialistai. Pranešime paskelbta informacija yra melagiena. Šiuo metu puslapis yra atnaujinamas, kurį laiką jis nebus prieinamas“, – teigiama oficialiame ministerijos pareiškime.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s