Čekijos prezidentas M. Zemanas: mes neturime įrodymų kad rusų agentai prisidėjo prie amunicijos sprogimų

Čekijos Respublikos prezidentas Milošas Zemanas yra įsitikinęs jog situaciją dėl amunicijos sprogimų reikia ištirti objektyviai ir maksimaliai skaidriai, pranešė čekų žiniasklaida.

„Jeigu paaiškės jog prie šių incidentų prisidėjo rusų specialiųjų tarnybų agentai, Rusijos Federacija turės sumokėti už tai. Pavyzdžiui, Rusijos atominės energetikos agentūra bus pašalinta iš Dukovanų atominės elektrinės išplėtimo darbų konkurso“. – pasakė čekų prezidentas.

Per specialųjį kreipimąsi Čekijos lyderis sekmadienio vakarą paragino atlikti nešališką bei objektyvų tyrimą ir patvirtinti arba paneigti rusų specialiųjų tarnybų agentų dalyvavimą šiame incidente.

„Nepriklausomai nuo to ar šie įtarimai yra pagrįsti, ar ne, mums reikia išsaugoti gerus santykius su visomis šalimis, tame tarpe ir su Rusijos Federacija“. – pareiškė M. Zemanas.

„Tačiau jeigu paaiškės, jog Rusijos žvalgybos agentai nedalyvavo sprogimuose Vrbeticuose, tai reiškia, kad tai buvo specialiųjų tarnybų žaidimas. Ir šis žaidimas turės rimtas pasekmes mūsų vidaus politikai. Tad palaukime oficialaus tyrimo rezultatų.“ – kalbėjo čekų lyderis.

„Aš išsamiai išanalizavau situaciją ir turiu pakankamai informacijos kad pakomentuoti ją“. – sakė Čekijos prezidentas.

M. Zemanas nurodė kad pirmas tyrimas parodė jog sprogimai Vrbeticuose įvyko dėl neprofesionalių amunicijos sandėlio darbuotojų veiksmų. Čekų lyderis pripažino jog sprogstamąsias medžiagas turėjo transportuoti į Bulgariją vietinis ginklų perpardavėjas.

„Jis yra pripažintas kaltu pagal pirkimo-pardavimo sutartį ir net pagal avansą, kurį jis jau sumokėjo už šį sandorį“. – sakė M. Zemanas.

Čekijos prezidentas konstatavo jog per šešerius metus šalies specialiosios tarnybos niekada neinformavo nei jo nei kitų aukšto rango Čekijos politikų apie Rusijos specialiųjų tarnybų veikla dėl sprogimo Vrbeticuose.

„Per šešerius metus Saugumo ir Informacijos Tarnyba niekada neminėjo incidento Vrbeticuose savo kasmetinėse ataskaitose, netgi jų uždarose dalyse“. – atskleidė čekų lyderis.

Pasak M.Zemano, Čekijos Saugumo ir Informacijos Tarnyba neturi jokių įrodymų kad rusų agentai buvo šalia objekto Vrbeticų gyvenvietėje.

„Aš noriu pasakyti jog Saugumo ir Informacijos Tarnybos ataskaitoje sakoma, aš noriu tai pabrėžti, jog nėra jokių įrodymų, kad šie du agentai buvo šalia Vrbeticų gyvenvietės. Juk kai buvo ištirtas antras objektas jame nebuvo aptikta jokio sprogstamojo užtaiso“, – informavo Čekijos prezidentas.

„Čekijos Saugumo ir Informacijos Tarnyba neįrodė kad rusų agentai ten buvo. Policininkų tyrimas tikrina versiją kad tai galėjo padaryti ir vienas „IMEX” įmonės darbuotojas. Šį įtarimą reikia arba patvirtinti, arba paneigti“. –pranešė M. Zemanas.

„Kaip Čekijos vyriausiasis kariuomenės, tame tarpe ir policijos, vadas aš visiškai pasitikiu Čekijos policija ir generaline prokuratūra, ir raginu, kad šiam tyrimui būtų suduotas maksimalus potencialas. Ir kad kai tyrimas bus baigtas, Čekijos piliečiai bus informuoti ir niekas nuo jų nebus paslėpta“. – reziumavo čekų lyderis.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s