Ekspertai prognozuoja daugiau naujų bankrotų: „Yazaki“ pasitraukimas – tik ledkalnio viršūnė?

Ekspertų nuomone, laidų rinkinius automobiliams gaminančios įmonės „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ pasitraukimas iš Klaipėdos ir 435 darbuotojų atleidimas siunčia neraminantį signalą. Manoma, kad šis pasitraukimas – tik pirmieji pandemijos sukelto sunkmečio ženklai ir netrukus sužinosime apie panašius kitų įmonių manevrus.

Tai, jog įmonė „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ traukiasi iš Lietuvos ir atleidžia 435 darbuotojus paaiškėjo pirmadienį.

Įmonės atstovų teigimu, „Yazaki“ iš Lietuvos traukiasi sumažėjus užsakymų skaičiui.

Šis pasitraukimas Lietuvos verslo bendruomenei siunčia ne itin gerą žinią.

„Reikėtų pasakyti, kad su „Siemens“ arba „Yazaki“ išėjimu Klaipėdos regione baigiasi tam tikra epocha“, – LRT radijui teigė Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktoriaus pavaduotoja Vida Kažuro.

Laukia bankrotų metas?

Akcentuojama, kad įmonės pasitraukimo iš Lietuvos padarinius pajus ne tik be darbo liksiantys žmonės, bet ir kitų verslo sričių atstovai.

„Tai nėra tik tos darbo vietos, kurios buvo sukurtos pačioje įmonėje. Toks darbdavys, toks investuotojas, visų pirma, kuria investicinį klimatą Klaipėdos regione. Tai yra tie tiekėjai, kurie tiekė, vežė, krovė, išvežė“, – pastebėjo A. Kažuro ir akcentavo, jog „Yazaki“ išėjimas yra didelė netektis.

Neslepiama, kad „Yazaki“ pasitraukimas kartu yra ir signalas, jog panašiai gali pasielgti ir kitos didelės bendrovės.

„Aš manau, kad mes truputėlį pernelyg optimistiškai žiūrime į šią krizę. Spaudoje, žiniasklaidoje visada girdime, kad lyginant su 2008 m. tai nėra taip baisu, prasidės ir praeis. Aš manau, kad mes tik dabar pamatysime visą pandemijos grožį, kurį ji duos verslui. Prasidės pirmieji bankrotai, kurie šiuo metu jau yra prasidėję. Tiesiog tai dar nėra lavina. Tai – maži, pirmi požymiai“, – prognozavo Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktoriaus pavaduotoja.

V. Kažuro pastebėjo, jog 1993 m. vokiečių investuotojų atėjimas į Klaipėdą buvo įsidėmėtina data, turėjusi didelę reikšmę.

„Visų pirma, mes pamatėme, ką reiškia dirbti su vokišku tikslumu. Mes žinojome, kad pagal Vokietijos įstatymą yra atkuriami Prekybos, pramonės ir amatų rūmai Lietuvoje. Tai reiškė tarpusavio bendradarbiavimą“, – dėstė V. Kažuro.

Ji taip pat akcentavo, jog tuomet dar „Siemens“, kurią 2003-aisiais nupirko „Yazaki“, atėjimas buvo itin svarbus dėl to, jog Klaipėdoje iki tol nuolat trūkdavo darbo vietų moterims. Neslepiama, kad uostamiestis – verslo, kuriame lengviau pradėti dirbti vyrams, miestas.

„Tai yra jūra, logistika, pervežimai, tai yra pramonė. Ir taip vadinamų „moteriškų“ darbo vietų visą laiką trūko. Atėjęs „Siemens“ padarė taip, kad buvo vienas didžiausių darbdavių Klaipėdos regione ir jam buvo reikalingas kruopštus, nuoseklus moteriškas darbas. Į jį, didžioji dalis darbuotojų moterų, važiuodavo net iš Šilalės rajono“, – dėstė V. Kažuro.

Neretai į Klaipėdą viliojami investuotojai būdavo vežami būtent į „Yazaki“, kur buvo rodoma, kaip realiai investuotojai čia yra pasitinkami, kokiomis sąlygomis jie veikia. Dabar tokios galimybės nebus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s