„Yazaki“ įmonė iš Lietuvos keliasi į Serbiją – ten pigiau: Klaipėdoje bus atleisti 435 darbuotojai

Automobilių elektros instaliacijos laidų rinkinių gamintoja „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“, pranešusi apie pasitraukimą iš Lietuvos: gamyba perkeliama į Serbiją. Įmonė atleidžia 435 darbuotojus, rodo Užimtumo tarnybos duomenys. „Sodros“ duomenimis, įmonėje šiuo metu iš viso dirba 473 darbuotojai, o praėjusiais metais joje buvo virš 1 000 darbuotojų.

Įmonės atstovų teigimu, „Yazaki“ iš Lietuvos traukiasi sumažėjus užsakymų skaičiui.

„Pandemijai stipriai paveikus globalią automobilių pramonės industriją, drastiškai krito užsakymų apimtys, todėl mūsų organizacija Klaipėdoje vykdytą serijinę gamybą kompanijai „Mercedes-Benz“ buvo priversta perkelti į gamyklą Serbijoje. Perkėlimo procesas buvo užbaigtas 2020 m. spalio mėnesį. „Volvo“ vilkikų kompanijai gaminamos produkcijos užsakymai baigiasi 2021 m. balandžio mėnesį ir nebėra pratęsiami. Šie veiksniai nulėmė kompanijos sprendimą gamyklą Klaipėdoje uždaryti. Procesą planuojama galutinai užbaigti iki 2021 m. birželio mėnesio“, – rašoma įmonės pateiktame komentare.

„Yazaki“ atstovai pažymi, kad sprendimas priimtas įvertinus visas įmanomas alternatyvas.

„Tai buvo išties sudėtingas sprendimas, jis priimtas tik po to, kai per pastaruosius mėnesius buvo išsamiai įvertintos visos įmanomos alternatyvos. Mes buvome priversti įvertinti savo gamybos apimtis ir pajėgumus visos Europos mastu ir juos adaptuoti tiek prie dabarties realijų, tiek prie automobilių industrijos perspektyvos“, – rašoma įmonės pateiktame komentare.

Pažymima, kad atleisdama darbuotojus bendrovė laikysis visų darbo santykius reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų: „Kompanija dės maksimalias pastangas, kad šiuo pereinamuoju laikotarpiu visiems darbuotojams būtų užtikrinta visa reikalinga pagalba ir palaikymas.“

Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko teigimu, įmonės pasitraukimas yra praradimas ne tik Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai.

„Tai buvo didelis ir vienas pirmųjų investuotojų Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje. Tokį įmonės sprendimą lėmė dėl pandemijos patiriami nuostoliai. Kiek teko bendrauti su įmonės vadove, buvo svarstomos visos galimybės ir alternatyvos, tačiau net ir tokiems pramonės milžinams pandemija kirto labai skaudžiai ir jie neišvengiamai privalo optimizuoti gamybos procesus. Deja, bet Klaipėdos padalinys krito po pandemijos dalgiu. Tai yra skaudi netektis miestui ir valstybei. Žmonės neteks darbo, o miestas investuotojo“, – teigė Klaipėdos miesto meras.

V. Grubliausko teigimu, savivaldybė kol kas nesvarsto, kaip įdarbinti įmonės atleistus darbuotojus.

„Tokių siūlymų, jog atleisti asmenys galėtų ateiti dirbti, bent jau viešajame sektoriuje nebuvo. Tačiau šie žmonės turi kvalifikaciją, kurios, aš tikiuosi, reikės ne tik Klaipėdai, bet ir miesto regionui. Pirmas kelias bus į Užimtumo tarnybą, bet manau, kad tokio lygio specialistai bus paklausūs darbo rinkoje“, – sakė V. Grubliauskas.

Įmonė Klaipėdoje veikė nuo 1993 metų.

Registrų centro duomenys rodo, kad įmonė šiuo metu yra likviduojama.

Bendrovės darbuotojams atstovaujanti profesinė sąjunga „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ situacijos dėl įmonės pasitraukimo iš Lietuvos nekomentuoja.

Japonijos koncernas „Yazaki“ yra didžiausias pasaulyje laidų rinkinių automobiliams gamintojas, turintis 487 filialus 45 pasaulio šalyse ir 289 tūkst. darbuotojų.

Nuo 1993 m. Klaipėdoje veikianti įmonė „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ gamina elektros instaliacijos rinkinius „Volvo“, „Renault“ sunkvežimiams bei „Mercedes-Benz“ automobiliams.

1993 metais Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos bendrovę „Baltijos automobilių technika“ įkūrė Vokietijos koncernas „Siemens“, o japonų „Yazaki“ ją įsigijo 2003 metais.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s