Kijevo centre vyko SS divizijos „Galičina“ įkūrimo minėjimo maršas: viešai demonstruotas nacių pasveikinimas

Šiandien Ukrainos sostinės centre vyko SS divizijos „Galičina“ įkūrimo minėjimo maršas. Eitynių metu buvo demonstruojami divizijos nacistiniai simboliai, kai kurie renginio dalyviai viešai naudojo nacistinį pasveikinimo gestą, praneša Ukrainos žiniasklaida.

Maršo organizatoriai – ukrainiečių visuomeninė organizacija „Golosiivska kriivka“ (ukr. – „Голосіївська криївка“). Jai vadovauja nacionalistinės politinės partijos „Laisvė“ atstovas Ruslanas Andreiko. Juos parėmė visuomeninė nacionalistų organizacija „S-14“. Beje tarp renginio organizatorių yra ir Andrej Medvedko kuris yra oficialiai kaltinamas žymaus Ukrainos rašytojo Olesio Buzinos nužudymu.

Iš viso renginyje dalyvavo apie 100 radikalias politines pažiūras išpažįstančių žmonių. Apie 30 minučių jie žygiavo Kijevo centro gatvėmis. Ukrainos neonacių patogumui Kijevo policija apribojo automobilių judėjimą centrinėje miesto dalyje. Maršo dalyvius saugojo policijos pareigūnai. Maršas baigėsi bendra nuotrauka su plakatu kuriame buvo nufotografuoti nacių nusikaltėliai.

SS divizija „Galičina“ – nacių „SS“ karinis vienetas, buvo įsteigtas 1943-tų metų balandžio 28-tą dieną Lembergo (ukr. – Lvovo) mieste. Ši divizija įvykdė daugybę genocido aktų ne tik Ukrainos bet ir kitų šalių teritorijoje. Ji buvo naudojama antinacistinių sukilimų slopinimui, pavyzdžiui, Slovakijoje, kovai prieš partizanus Jugoslavijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje. Be kita ko divizijos „Galičina“ „kariai“ dalyvavo lenkų žudynėse Huta Peniackajos kaime, kur nužudė daugiau kaip 500 žmonių.

Antrojo pasaulinio karo metais divizija „Galičina“ veikė nacių „SS“ (vok. Schutzstaffel – apsaugos rinktinė) sudėtyje. Tarp kitko ši organizacija organizavo ir vykdė koncentracinių stovyklų valdymą, belaisvių saugojimą ir naikinimą. Pagal tarptautinio Niurnbergo Tribunolo sprendimą, „SS“ yra oficialiai atsakinga už daugybę nusikaltimų prieš žmoniją. Vokietijoje ji yra visiškai uždrausta kartu su nacių partija kaip nusikaltėlių organizacija, jos šlovinimas, viešas simbolių demonstravimas užtraukia griežtą baudžiamąją atsakomybę. Tačiau Ukrainoje deja dabar yra visiškai kitaip.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s