Čekijos teisingumo ministrė M.Benešova: yra daugiau nei dvi 2014-tųjų sprogimų versijos, ministras pirmininkas su tuo griežtai nesutinka

Čekijos teisingumo ministrė Marija Benešova ketvirtadienį pareiškė, kad yra daugiau nei dvi įvykio su sprogimais sandėliuose Vrbeticoje 2014 metais versijos, praneša Čekijos žiniasklaida. Pasak M.Benešovos, ji dalyvavo ministrų kabineto posėdyje, kai buvo aptariamas šis incidentas, ir jai susidarė nuomonė apie jį, labai panaši į prezidento Milošo Zemano nuomonę. Kaip pasakė M.Benešova, ji matė tik kontržvalgybos pranešimą, tačiau niekas neturi prieigos prie “gyvos“ tyrimo medžiagos. Pasak Teisingumo ministerijos vadovės, gali būti ir dar viena, trečioji galima tyrimo versija. Paklausta apie trečios versijos esmę ji atsakė jog negali atskleisti tokios informacijos, tačiau pažymėjo jog ji yra vyriausybės posėdžio garso įrašuose.

Su jos elgesiu griežtai nesutiko Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas. Pastarasis pareiškė norįs susitikti su Teisingumo ministre Marija Benešova dėl jos pareiškimo, kad byloje dėl sprogimų Vrbeticoje yra daugiau nei dvi versijos.

Pats Babišas teigia, kad vienintelė byloje palikta versija yra „Rusijos specialiųjų tarnybų agentų“ dalyvavimas, sekmadienį pranešė ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas Janas Hamačekas.

„Policija dirba su ta rusiška versija. Sprogimuose dalyvavo Rusijos GRU, konkrečiai 29155 padalinys. Kitų versijų nėra. Ponia Benešova gavo bendrą informaciją. Jos kalba manęs nenudžiugino, ji buvo naudinga kažkam kitam, bet ne Čekijai“, — pareiškė Hamačekas Čekijos televizijos eteryje ir pridūrė, kad premjeras iškvietė Teisingumo ministerijos vadovę dėl jos pareiškimų.

Atsakydamas į klausimą apie tai, ar Benešova bus atleista iš savo posto už šiuos pareiškimus, Hamačekas pasakė, kad tai yra premjero reikalas. “Iki (parlamento) rinkimų liko penki mėnesiai, neskubėčiau su pakeitimais kabinete“, — pasakė Hamačekas.

Balandžio 25 dieną Čekijos prezidentas Milošas Zemanas pasisakė apie incidentą su sandėlių sprogimais Vrbeticoje 2014 metais. Kreipimesi į piliečius per televiziją jis be kito ko pareiškė, kad tyrimas tęsiasi ir šioje byloje yra dvi versijos — neprofesionalus elgesys su sandėlių turiniu iš jo darbuotojų pusės ir užsienio specialiosios tarnybos atstovų organizuoti sprogimai. Tuo pat metu jis paragino nedaryti pirmalaikių išvadų ir sulaukti tyrimo rezultatų. M.Zemanas pareiškė, kad jei bus patvirtintas Rusijos agentų dalyvavimas, Rusijos Federacija turės už tai sumokėti. Jei šis įtarimas bus paneigtas, reiškia, „kalbama apie žvalgybų žaidimą, kuris gali turėti rimtų pasekmių Čekijos Respublikos politiniam gyvenimui“, pažymėjo Čekijos prezidentas.

Balandžio viduryje Praha apkaltino Rusijos Federacijos specialiąsias tarnybas prisidėjus prie sprogimo šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais. Čekija išsiuntė iš šalies 18 Rusijos ambasados darbuotojų. Atsakydama į tai, Maskva paskelbė 20 Čekijos diplomatinės atstovybės darbuotojų personomis non grata, pareiškusi, kad kaltinimai dėl sprogimo buvo absurdiški, nepagrįsti ir išgalvoti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s